Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek érdemes erőltetnem...

Szerintetek érdemes erőltetnem a nyelvtanulást vagy arra összpontosítsak, amiben sikerélményem van!?

Figyelt kérdés

Én nem tudok nyelvet tanulni, egyszerűen teljesen hülye vagyok hozzá. Már kisiskolás korom óta tanulok angolt, ma már minimum felső fokú nyelvvizsgával kellene rendelkeznem ehelyett, nekem még az alap sincs meg. Középiskolás koromba emelt szinten érettségiztem közgazdaságtanból ill. matekból 5re, ennek köszönhetem hogy bejutottam az egyetemre, ugyanis nyelvvizsga híján az eléggé nehézkes. Most diplomázta, közgazdász lettem szintén dicséretes 5ös osztályzattal és immáron már 4.szer buktam meg a nyelvvizsgán ami ugye feltétele lenne a diploma megszerzésének. /Természetesen szakmai nyelvvizsga/

Nos, nekem nemhogy 1, de 2 szakmai nyelvvizsga szükséges a diplomámhoz amit majdhogynem lehetetlen megszereznem.

Szüleim véleménye az, ha már eddig támogattak az még belefér hogy külön nyelvórákra járatnak, csakhogy eddig is járattak. Tanáraim szerint nem vagyok hülye, mindent megértek de ha beszélnem kell olyan leszek mint egy gyengeelméjű...mindent elfelejtek és egy mondatot nem bírok összerakni, vagy épp elmondom magyarul amit gondolok.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ebből származhat hátrányom a munkaerőpiacon? Muszáj manapság már minimum 1 nyelvvizsgával rendelkeznem? Erőltetnem kell?!

Nem akarok tovább a szüleimen élősködni, dolgozni szeretnék de szüleim szerint nyelvvizsga nélkül nem ér semmit a diplomám. De én még egy nyelven sem beszélek, nemhogy kettőn!

Környezetemben nagyon vegyes képet látok, van olyan ismerősöm aki szintén nem szerezte meg diplomához szükséges nyelvvizsgát mégis el tudott helyezkedni és olyan is van, aki megcsinálta és mégsem talált munkát!

Mit gondoltok erről?


2012. aug. 22. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Pedig ebben a döglődő országban nem ártana egy nyelv
2012. aug. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent megértesz, akkor nyilván érted a nyelvtant is, és csak magával a kommunikációval vannak bajok. Biztos lassan kapcsol az agyad, amit gyakorlással lehet fejleszteni.


Esetleg keress angol anyanyelvűeket, akikkel mondjuk Skype-on beszélhetsz. Nagyon hasznos, ha rendszeresen csinálod, akkor simán megy egy emelt szintű érettségi is, ami pedig köztudottan nehezebb, mint egy nyelvvizsga.


Nekem főleg azért volt nehéz eleinte megszólalnom más nyelven, mert sok szó van, amit nem ismerek, de a tanáraim által belém lett nevelve, hogy aminek nem tudjuk a nevét, azt körül kell írni... Most meg már olyan szinten vagyok, hogy egy vitát teljesen át tudok érezni, és nem azon görcsölök, hogy "jaj, te jó ég, hogy is mondják ezt??!".


A diplomához pedig mindenképp szükséges lesz egy nyelvvizsga. Én azt mondom, ne add fel, aki ilyen keményen küzdött eddig, az nem dőlhet ki a célegyenesben! :)

2012. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleiddel meg tudod beszélni, és van rá módotok, akkor esetleg kimehetnétek egy hétre Angliába kirándulni. Ott rá lennél kényszerülve, hogy beszéld a nyelvet. Eleinte biztos feszengnél, de mivel muszáj lenne, belejönnél a kommunikációba. Úgy vettem ki a mondanivalódból, hogy a tudásoddal nincs baj, hisz mindent értesz, gondolom a nyelvtant is jól tudod, csak leblokkolsz ha beszélned kell. Én se szerettem angolul beszélni, a nyelvórákon kifejezetten utáltam, ha felszólított a tanár, aztán mi is tanulmányi útra mentünk Londonba, ahol az első nap még 1-2 szavas válaszokat adtam a vendéglátó család kérdéseire, utolsó nap viszont már órákat beszélgettünk velük, igaz még akkor csak 14 éves voltam, így voltak hiányosságaim, de amit nem tudtam elmondani, elmutogattam kézzel lábbal. De a lényeg, hogy mivel muszáj volt, belejöttem a kommunikációba. Ezt csak egy olyan környezetben teheted meg, ahol nem értik a magyart. Ősszel kimehetnétek egy hétre vagy akár csak egy hosszúhétvégére. Pihenésnek, kirándulásnak is jó, és hátha belejönnél a dologba, utána már csak szinten kéne tartanod és íratkozhatnál is be a nyelvvizsgára. Szerintem az önbizalmadon is dobna, ha rájönnél, hogy igenis tudsz te szépen beszélni idegen nyelven, és sokkal pozitívabban állnál hozzá a dologhoz. Ha nem oldható meg a külföldi kirándulás, én is tudnám még javasolni, amit egy másik válaszoló írt: keress magadnak egy beszélgetőpartnert akivel Skype-on tudsz kommunikálni. Ez is sokat segíthet. Ne add fel, hidd el a mai világban nagyon-nagyon megéri, ha beszélsz legalább egy nyelvet. Én sem gondoltam, hogy sok szükségem lesz az angolra, de aztán egyszer csak kaptam egy állást, ahol angolul kell beszélnem munkaidőm nagy részében, viszont kétszer annyit keresek, mint az előző munkahelyemen.
2012. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Az eddigiek mellé még egy tipp: magolj be szövegeket. Ostobán hangzik, de sokat segíthet.
2012. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hallgass zenét, olvasd hozzá a dalszöveget.

Nézz filmeket felirat nélkül, vagy angol felirattal.


Egyébként nem vagy hátrányban, nemrég volt a híradóban, hogy itthon az emberek 65%-a nem beszél semmilyen nyelvet. (És ez csak az, aki bevallja.)


Egyébként a papír nem sokat számít, mert ha álláshoz kell a nyelv, az interjún úgyis fognak kérdezősködni angolul.

2012. aug. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aranyosak vagytok! :)
2012. aug. 23. 00:31
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Akik lepontoztak azoknak szól ez az üzenet:


Oké akkor nem döglődik az ország.Virágzik a gazdaság,sőt mi vagyunk a legfejlettebb ország az egész világon.Nincs adósságunk,senki sem éhezik,mindenki vissza tudta fizetni a kölcsönét a banknak,olyan hogy hajléktalan szó nem létezik ebben az országban


Na így már jobb?


Bírom az itteni sértődős anyukákat

2012. aug. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ÉS NEM VAGYOK EGYEDÜL!!!!!!!!!

Egészen eddig azt hittem, hogy ezen a nyomorult világon én küzdök egyedül ezzel a problémával! Évek óta hurcolom ezt a keresztet, szóról szóra mintha az én sztorim lenne.

Köszönöm Istenem! ( Nem azt, hogy neked rossz, hanem a tudatot, hogy ez mással is előfordul és így már nem őrülök bele, hogy én vagyok az egyetlen ilyen szerencsecsomag)

Egyébként nekem nagyon sok károm származott belőle a munkaerő piacon. sajnos ma már nyelvtudás nélkül nem néznek embernek, főleg ha olyan helyen akarsz elhelyezkedni ahol diploma szükséges. Vannak egyébként nagyon jó idegen nyelvi magántanárok akik nem beszélnek magyarul, vagy csak kicsit, nekem sokat segített egy ilyen. Csak aztán már nem volt sem pénz sem idő tovább járni hozzá, így a megszerzett tudás hamar köddé is vált. Ha nem lenne családom, akkor külföldre mennék nyelvet tanulni, ott szerintem tuti siker lenne, de én már ezt sem tehetem meg. Talán te elmehetnél.

2012. aug. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Angol nyelvtanárként üzenem mindenkinek,aki hülyének érzi magát a nyelvtanuláshoz, hogy nem bennetek van a hiba hanem talán a módszerben. Keressétek fel az alábbi weboldalt:

[link]

Itt elérhető áron minden van minden problémára, de rengeteg ingyenes anyag is van. Szakmai angol is van.

Íratkozz fel az e-mailükre és isteni tanulási tippeket kapsz. Ezt minden tanítványomnak ajánlom, és bevált. Így élvezet a nyelvtanulás, és én már a harmadik nyelvet

tanulom hobbiból és minden egyes nappal egyre többet tudok.

A legfontosabb tippek:

1. készíts kártyákat, amikre szókapcsolatokat és/vagy félmondatokat írsz.

pl. doctors go abroad to work.

A másik oldalára a kártyáknak írd rá a magyar jelentésüket, és mindig magyarról angolra tanulj. Minden témakörhöz készíts kártyákat, amiket végy elő mindennap többször 5-10 percre,és így állandóan ismételsz, ami a kulcs bármi megtanulásához. A napi sok 5 perc összeadódik, többet ér mint heti kétszer 1 óra.

2. Továbbá nézz angol nyelvű műsorokat, dvd-t, amit vissza tudsz tekerni, és ismételgesd a színész mondatait, hangsúlyát. Neten is találsz rengeteg oldalt, ahol a hallás utáni szövegértést gyakorolhatod. pl. [link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Először arra koncentrálj, hogy MIT értesz, és ne arra mit NEM. Minél többször hallgasd meg, ha letöltötted, mp3 lejátszóval hallgasd vissza napjában többször, mert sok új szót is fel lehet így szedni és a kiejtés is javulni fog.Hallgatás közben nézd a szövegátiratot, kövesd a szemével, amit hallasz.

Ismételgesd az elhangzott kifejezéseket, és próbáld a beszélővel egyszerre mondani, azaz felvenni a tempót.


3. Továbbá ha használható nyelvtudást akarsz, akkor nem a munkafüzetek összes feladatát kell kitöltened, hanem az adott nyelvtani szerkezetet kell gyakorolnod szóban, azaz hangosan mondj saját mondatokat szenvedőre, feltételes szerkezetre, igeidőkre stb. pl. to eat cheese pizza kifejezést tedd át az említett szerkezetekbe.


4.NE csak önálló szavakat tanulj, hanem kifejezéseket pl. igéhez tegyél főnevet/határozókat pl. look at photos, look for my keys, look after my relatives, go home, go abroad, go to the ..., need further information, go home to cook lunch, like sleeping, hate working stb.


5. Szótárfüzetedbe mondatokat írj a szavakkal.

Használj színeket, nyílakat, rajzolj !!!


6. Olvass és a szövegekből írj ki kifejezéseket, foglald össze a tartalmát a kivett 3-5 kifejezéssel, írj rá/mondj kommentet !!


7. Tegyél fel TE kérdéseket egy-egy mondatra és válaszold meg. Keresd ki a legnehezebb, legkönnyebb, legviccesebb hangzású, leghosszabb, legrövidebb szavakat a szövegből.

Írj ki igéket a szövegből és azokkal mond el a szöveg tartalmát.

Gyűjtsd ki a melléknevek a szövegből. Azokhoz keress főneveket. Játssz a szöveggel!!!


8. Építs szócsaládokat, mert egy szót akkor tudsz,ha mondatba tudod foglalni, ismered a belőle képzett szavakat, ( melléknév, ige), tudod a vonzatát stb. Mondj mondatokat a szavakkal és a kifejezésekkel!

9. Ezenkívül olvass könnyített olvasmányokat, de szótárazás nélkül!!!


10. Egynyelvű szótárt használj!!! Van hozzá CD is.


11. Minden nap angolozz, és variáld, pl. olvass, nézz dvd-t, írj levelet, beszélj hangosan 1 percig egy adott témáról, fejts keresztrejtvényt angolul, hallgasd a kedvenc zenédet, stb. Élvezd a nyelvet, és tűzz ki kis célokat magadnak pl. megtanulsz 5 kifejezést és mindegyikkel mondasz két mondatot, vagy kiírsz 5 melléknevet egy szövegből és arra keresel szinonímákat és ellentéteket és mondatba foglalod ezeket.


12. Majd jutalmazd meg magad, és legyen sikerélményed, mert az ad erőt!!!


Van egy másik oldal:

A livemocha.com. Itt cseveghetsz külföldiekkel és van angol nyelvtanfolyam több más nyelv mellett. Itt tanulok franciát harmadik nyelvként a fenti tippekkel.Rengeteg külföldi tanul magyarul és cserébe téged angolul tanítanak.

Van még egy oldal www.5percangol.hu. Itt is sok minden van.

Remélem segítettem.

Azért nem írtam privit, mert így mindenki olvashatja.


(A sors fintora az,hogy hiába vagyok angol nyelvtanár, nincs munkám 2 éve, mert a nyelvtudás önmagában nem elég.

Bárcsak közgazdász lehetnék!!!!!! Én meg azt nem értem, a nyelveket annál inkább :-) )

2012. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazából engem, mint több nyelven beszélőt és ebből megélni akarót kissé zavar, hogy nehezebb lesz elhelyezkednem, ha körülöttem is mindenki azért elmakog egy-két nyelven, mert anélkül emberszámba se veszik. Miért kell mindenkinek nyelveket beszélnie, ha arra ott vannak a szakemberek, hogy segítsenek nekik? Akkor ők mit érnek? Ennyi erővel más szakmákat is erőltethetnének.


Ráadásul teljesen meg is értem, hogy kiakad az, aki nem kapja meg a diplomáját, csak mert nem beszél olyan szinten mondjuk angolul, mint én. Inkább hadd legyen a saját szakmájában tökéletes, ne kelljen mással is foglalkoznia.


Arról már nem is beszélve, hogy nem csak a nyelvtanfolyamok veszett drágák, hanem a nyomorult papír megszerzése is, így még ha tudod is a nyelvet, senki nem hiszi el, ha nem perkálsz le egy fél vagyont az elismerésért.

2012. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!