Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik közel-keleti nyelv könnyű?

Melyik közel-keleti nyelv könnyű?

Figyelt kérdés
Héberül, angolul es németül beszélek. Nagyon tetszenek a közel-keleti nyelvek, melyiket könnyű tanulni? Az arab a leghasznosabb, de a legnehezebb is, nem? Mi a helyzet a pastu nyelvvel? Vagy a fárszival?

2015. márc. 21. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Én arabul tanulok. A lényeg, hogy kedved legyen hozzá, mert ha csak kényszerből tanulod, akkor mindegyik nyelv nehéz.
2015. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kedvem az van, de senkitől nem hallottam meg, hogy könnyű...autodidakta módon szeretnek tanulni. Es az egyiptomi arabot tanulod?
2015. márc. 21. 14:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a törököt ismerem kicsit jobban. Ugyanúgy toldalékoló nyelv, mint a magyar, ugyanolyan hangokat használ, néhány kivételtől eltekintve úgy ejtik a szavakat, ahogy írják.Könnyen tanulható.
2015. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem azért mondom, ha tényleg beszélsz héberül, akkor kell, hogy legyen olyan társaságod, ahol sokkal jobban tudsz tájékozódni az arab meg a többi közel-keleti nyelv nehézségeiről, mint itt a gyakorin...
2015. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek konnyu es nehez nyelvek, ez szubjektiv kategoria, nem tudomanyos. Fugg attol, hogy milyen nyelveket tudsz mar es a motivaciodtol. Heber utan elvileg konnyu az arab, de ha nem vagy notivaltn, megette a fene az egeszet, soha nem jutsz egyrol a kettore. A farszi indoeuropai nyelv, az irason kivul nem sok koze van a semi nyelvekhez, ugyanakkor szokincsben eleg tavoli az angoltol es a nemettol (kb mint magyar-finn). A nyelvtan ugy tudom, nem bonyolult, viszont nehezseget okozhat a tananyagok hianya. En is a ketto kozott vacillalok, a farszi 10000x zzimpibb, de az arab hasznosabb, szoval meg meg kell ezt ragnom parszor. :)
2015. márc. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a fárszi es az arab nyelv is gyonyoru. Ha találsz valami anyagot a farszihoz, írnal privatban?
2015. márc. 22. 11:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a törököt ajánlom.

Én értek törökül is és héberül is. :)

Te honnan értesz héberül és miért tanultad meg?

2015. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert nagyon tetszett, es mivel van nyelverzekem, ezért elkezdtem tanulni. Eleinte csak neten, később beiratkoztam egy nyelvtanfolyamra. Te hogy tanultál meg törökül? Es miért, hiszen Törökországban beszélnek angolul. Egyébként milyen nehéz?
2015. márc. 22. 14:00
 9/10 anonim ***** válasza:

To-ban CSAK Isztanbulban beszélnek angolul de tényleg nagyon kevesen.

Olyan átlag nyelv de nem az egészet beszélem.

2015. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elgondolkodom rajta.
2015. márc. 22. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!