Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia, török vagy olasz nyelv?

Francia, török vagy olasz nyelv?

Figyelt kérdés
Angolul es németül is beszélek. Nyilván az olasz a legkönnyebb. De a francia es a török nagyon tetszik. Melyiket éri meg? Gimnazista vagyok. Nincs komoly elkepzelesem, hogy hol szeretnék élni, de mindenképp nyelvekkel szeretnek foglalkozni, pl idegenvezető. Kérlek, indoklást is írjatok!

2015. márc. 22. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Francia.


Franciaország,Kanada,USA-New Orleans,afrikai országok. Itt mind használhatod. A törököt meg olaszt hol?

2015. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek. Olaszt akkor ha művész/komolyzenész szeretnél lenni. Töröknek hasznát végképp nem látom.
2015. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Olaszra azért gondoltam, mert úgy hallottam, hogy idegenvezetokent hasznos. A francia is? Mennyire nehéz? Hasonlitasi alap? Egyedül tudom tanulni?
2015. márc. 22. 15:27
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha natúrban beszélsz X nyelvet nem mész vele semmire. Kell, hogy érts valamihez.
2015. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 |Orfeusz| ***** válasza:

A francia a németnél valamivel könnyebb, a kiejtése meg az angol után nem lesz olyan húzós. Bár én nem tanulok franciául, csak ezt hallottam olyanoktól akik igen.

Ellenben én nem hiszem, hogy itt Magyarországon sokat használnád, a franciák kevésbé járkálnak ide. Persze ha kiköltözöl valahova messzire még jól jöhet.

2015. márc. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ki szeretnék költözni valahova :)
2015. márc. 22. 17:09
 7/16 ajoker ***** válasza:
Hali, en törökül tanultam, es harom munkahelyen dolgozom egyszerre, de nem csak en nem vagyok munkanelküli, hanem senki a volt szakomrol.
2015. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Az olasz szép nyelv tanultam én is, augusztusban indulok is kifele dolgozni Olaszba. Törökül meg arabul tudok, de amúgy Budapesten ellehet törökkel is helyezkedni vagy akár urdu/perzsa nyelven. Francia jó Olaszországba és Arab országokba, tanultam ezt is de nem jön be :D
2015. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a franciával érsz el többet (tapasztalat)
2015. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha idegenvezető akasz lenni, akkor kb mindhárom nyelvet kell tudni kb középfokú szinten ott egy nyelvből nem lehet megélni.

A török tényleg hasznos, a francia is bár kimenni dolgozni szinte lehetetlen. Az olasz állítólag könnyebb mint a francia, de sztem mindennek megvan a maga nehézsége.

A francia az elején elég nehéz lesz, aztán mikor már eljutsz egy szintre sokkal könnyeb. Az angolra nem hasonlít a kiejtése és más egyéb se nagyon. (ha mélyre ásol benne találsz hasonló szavakat, de ahhoz elkell telnie egy kis időnek)

2015. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!