Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan itt, aki anyanyelvi...

Van olyan itt, aki anyanyelvi szinten beszéli az AMERIKAI angolt? Vagy legalábbis nagyon magas szinten, mind szókincsileg és kiejtésileg :D

Figyelt kérdés
Beszédkészségemet szeretném fejleszteni, és fel szeretném venni olyan emberrel/emberekkel a kapcsolatot, akik szívesen dumálgatnak angolul, brittish-ek kíméljenek :P olyan embereket keresek, akik amerikai angolt beszélnek.

2015. ápr. 7. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

www.interpals.net

Ott keresel egy (vagy több) szimpatikus amerikait. Biztos találsz néhányat, aki anyanyelvi szinten beszéli az anyanyelvét. Problem solved.

2015. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

kedves első, köszi a gyors választ, viszont egyáltalán nem vagyok megelégedve vele, ezt én is meg tudtam volna keresni. Nekem olyan magyar emberre van szükség, aki anyanyelvi szinten beszéli az amerikai angolt...

....a problémát ezzel nem megoldottad, csupán tettvágy és feltűnési viszketegség hajrott, hogy ideírjál és elfedd a problémát...

...úgylátom nem fogdtad fel a kérdésemet, de akkor minek írtál ide?! Nem szeretm az olyan válaszokat, melyek nem fedik a kérdésemet...

2015. ápr. 7. 19:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ha nem volt hasznos számodra a válasz. Magamból kiindulva úgy gondoltam, hogy célszerűbb angol anyanyelvű embertől tanulni (pláne a kiejtést). Apropó kiejtés...nincs olyan, hogy amerikai kiejtés, kb minden államban más akcentus van - de még államon belül is lehetnek különböző variációk.

Ráadásul amerikai beszélgetőpartnert sokkal könnyebb találni - a magyarok közül elég kevesen jutnak el arra a szintre, és azok sem a gyakorikérdések.hu-n dekkolnak, hanem valószínűleg kint dolgoznak Amerikában. De gondolom már megtaláltad az összes amerikai magyar közösségi oldalt - hiszen azok sincsenek jobban eldugva, mint az interpals - és végső elkeseredésedben írtad ki a kérdést, mert a kint élő magyarok közül senki nem akart veled beszélgetni.

2015. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amerikában éltem egy évet, de már előtte is elég magas szinten tudtam angolul. Azóta hazajöttem, elvégeztem egy nyelvtanár-képzőt, és könyveket csak angolul olvasok.

Angol anyanyelvűek állítják rólam, hogy amerikaias a kiejtésem.

2015. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

rosszul fogalmaztam, a General American -ra gondoltam, még pár ilyen szőrszálhasogató felfedezés, amibe esetleg beleköthetnél kedves első? Ha valakinek azt mondom amerikai angol kiejtés, egyből tudni fogja mire gondolok (GA) aki persze jártas a témában...

...kivéve a te fajtádat akiknek hobbija a szörszálhasogatás...

"mert a kint élő magyarok közül senki nem akart veled beszélgetni."

ez nem igaz, mert a sok kint élő magyarok közül egy komplett családal és ezeken kívül még két emberrel tartom a kapcsolatot, csak nyílván ők sem érnek rá amikor én mondjuk igen...

...még esetleg egy-két ilyen belekötés és szőrszálhasogatás, illetve dolgok amik kipattannak a fejedből és megpróbálod rámkenni, de csak a te agyszüleményed (gondolok erre:"mert a kint élő magyarok közül senki nem akart veled beszélgetni.")

2015. ápr. 8. 17:03
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

A valaszaidbol arra kovetkeztetek, hogy egy jo nagy barom lehetsz kerdezo, mar ne is haragudj. Az elso probal segiteni, de te belekotsz. Utana elnezest ker, te megint belerugsz, aztan valaszol valaki mas es te szinte mindenki nyakanak ugranal ha tehetned.

Tessek, pontozz le, kuldj el anyamba, de ezt meg kellett irnom.


Amugy 11+ eve elek az USAba. Leveleztem mar tobb emberrel is, akik gyakorolni akartak az angolt es a GYIKon egymasra talaltunk, de a beszedet egyikkel sem tudtam gyakorolni, mert 9 ora elteres van koztunk...


Anyanyelvi szinten beszelo magyart nem fogsz tudni talalni. Soha nem lehet anyanyelvi szinten megtanulni egy masik nyelvet, legalabbis nem par ev alatt, hanem egy egesz elet alatt. A noveremnek nagyon jo nyelverzeke van es o mar 24+ eve el itt (masik allamban) es a kiejtese meg most sem tokeletes es bizony vannak uj szavak, amiket meg sosem hallott. Kiejtest tanartol kell tanulni, ahogy pl. a Dr. House szinesz is megtanulta, aki egyebkent angol, de az orvos szerepeben "amerikai" volt.


En csak egy allamban eltem eddig, de a hazunkon belul is (apartmant epulet, kb. 150 lakas) eddig ket egyforma kiejtest nem hallottam, ugyhogy nincs olyan, hogy GA. General American kiejtes csak azok fejeben (fuleben) el, akik meg nem kepzettek elegge annyira, hogy felismerjek a kulonbozo kiejteseket. Pl. a kozvetlen szomszedaim a hapsi helyi, de a felesege eszaki allambol van es tok mashogy mondjak a szavakat. A fonokom kliensenek a titkarnoje meg texasi es orom vele beszelgetni, mert mintha vmi "videkivel" beszelgetnek, olyan a "tajszolasa"...

Ha eleg sokat elsz koztuk, megismered a fekak tajszolasat. Telefonon keresztul meghallom ha eppen feketevel (bocsanat, helyesen African-American) beszelgetek es fuggetlenul attol melyik allamban van, a fekak beszedstilusara raismerni messzirol.

2015. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os értem én hogy miről beszélsz, vágó a dolog, hogy nagyon sokféle kiejtés van az USA-n belül. De attól még él és létezik a General American :D szerinted a CNN és hasonló nagyobb volumenü csatornák mit használnak? Minden országnak megvan a maga "sztenderd" kiejtése. USA-ban a GA, britteknél az RP (asszem így hívják). Az, hogy magyar ember nem tanulhat meg anyanyelvi szinten...

...eléggé kétséges, nyílván különböző képességeink vannak (nekünk embereknek) és van nyílván aki fejlettebb, elszántabb és jobban érdekli a nyelv...

...volt már olyanra is példa, aki másfél év amcsi tartózkodás után a magyar szavak alig jutottak eszébe...

...oké hogy te kint élsz már több éve, de attól még meg lehet tanulni egy nyelvet anyanyelvi szinten :D

2015. ápr. 10. 16:54
 8/10 anonim ***** válasza:

aki másfél év amcsi tartózkodás után a magyar szavak alig jutottak eszébe - az affektalos bekepzelt magyarokra gondolsz, ugye? Szanalmasak. Ismerek en is ilyet. Itt el par eve es "hogyismondjakmagyarul"... le tudnam kopni.


Nem ertunk egyet, de talan azert mert ket kulonbozo elkepzelesunk van az "anyanyelvi" szint jelenteserol.


Ha tanulsz egy nyelvet, mindegy meddig tanulod, soha nem fogod tudni minden szavat elsajatitani, es a kiejtest, hacsak nem tanarnal tanulsz nem fogod tudni olyan szintre vinni, hogy atverj egy helyit a szarmazasodat illetoen. Terjunk vissza Dr. House-ra; ha hallod a szineszt interjut adni uvolt rola hogy brit. A sorozatban soha fel nem tunt. De ott van pl. Russell Crowe, vicces ausztral akcentussal, de a szerepeiben ezt nem hallod! Es ezek a szineszek mind angol anyanyelvuek, vagyis nem is egy uj nyelvet tanulnak, hanem csak kiejtest. Mint pl. nekunk megtanulni a szegedies vagy nyirsegi tajszolast. De nagyon sok befektetett munka, hogy az angol kiejtest te ugy elsajatitsd, hogy egy "echte" amerikait atverj.


A szakszavakat pedig, hacsak nem tanulod a temat, nem fogod tudni mind megtanulni, plebania, atomreaktor, fellebbezesi birosag, megannyi szo, amit ha magyarnak szulettel ismersz es ertesz, de egy kulfoldi elete vegeig tanulhatja ezeket. Ugyanigy az angol is tele van ilyenekkel, amit hetkoznapi emberkent nem hasznalsz, hacsak nem a teruleten dolgozol. Ezert kizart, hogy talalsz egy magyart aki anyanyelvi szinten beszeli az amerikai angolt, foleg nem a GYIKon!


De neked good luck!

2015. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

(-as;csak az első mondatot olvastam el ,addig jutottam,amíg elegem lett az ékezetek hiányából.

De abban az egyben igazad van.


A kérdezőnek meg,bocs,de aki ide ír,az épphogy nem amerikaiul szeretne beszélni ,írni.Hiszen nem azért jár ide.

Ahhoz okosabb olyat keresni,aki nem magyar,mondjuk,ott dolgozó amerikait.Van elég.

2015. ápr. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hát kedves utsó előtti...

...kellő eszközökkel, energiabefektetéssel és idővel el fogom sajátítani! ebben a témában nagyon elszánt vagyok... de mind1

2015. ápr. 21. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!