Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Most úgy őszintén, miért nem...

Most úgy őszintén, miért nem tudják megjegyezni azt a szerencsétlen ikes igét?

Figyelt kérdés

eszem, alszom, létezem, azért vagyok mert élvezem...

Valamint engem meglep az is, hogy olyan létezik, hogy "Olaszban", "Németbe", stb.. Azé van kultúra xd. Nekem valahogy nem jön be az ilyesfajta nyelvújítás :) És nektek?

Egyébként látom, már volt pár ilyen kérdés, de nekem még nem, úgyhogy gondoltam kiírom.


2010. febr. 22. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
há így én sem tom h jó e a nyevújítás. Mikó Írbe vótunk ott hasznátak sok szlenget
2010. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"azé" az "xd" se semmi.... :)
2010. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
há monnyuk ez igaz itten-mostan. Az xd az internet szleng, azt kéretik nem belekeverni. A másik az hiba, de nekem nem annyira bántja a fülem, mint az említett kettő.
2010. febr. 22. 18:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egy teljesen más kérdés, hogy az "azé", az az "azé má Hozé" rövidítése. Az Olaszországba szót Olaszba szóra rövidíteni viszont kiábrándító :S.
2010. febr. 22. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:

:D értem

bár vannak rosszabbak is, legalábbis amiket itt olvasok néha... pl a "terhes marad" ?! nem értem miért kell oda az hogy marad?:D

2010. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez nem nyelvújítás. a nyelv természetszerű változása illetve a nyelvi gazdaságosság az oka.
2010. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!