Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az "Intellectus ex parte"...

M dzsuzeppe kérdése:

Az "Intellectus ex parte" magyar fordítása az hogy a megértés oldalán? Vagyis az a társadalmi réteg, vagy csoport amely megérti a világ jelenségeit?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 17:18
 1/3 BlackHand ***** válasza:

A "megértés oldalán" semmiképpen sem lehet.

az "ex" főként -ból, -ből, -ról, -ről, -tól, -től.

Az "ex parte" általában azt jelenti, hogy: részben.

Az intellectus a viccesebb, ami lehet megértés, felfogás, fogalom, vagy esetleg az ember, aki érzékelő, megértő, belátó, gondoló.

Én úgy gondolnám inkább, hogy az, aki csak részben látja a dolgokat, nem érthet meg mindent.


És mivel a google a barátunk:

"A posztmodern világban az intellectus ex parte státusa a mûvészé lett; ô játssza az egyedi ember, a dilettáns szerepét, aki a világot már csak töredékesen, kivágatszerûen, kollázsként, és összeföggés nélkül érzékeli. Az egységet és az összefüggést csak a sebesség által kiváltott látszat teremti meg. A kollázs - a televízió képében - már jóideje szilárd helyet vívott ki az életben, minden ember életében."


[link]

2015. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, itt olvastam az intellectus ex parte kifejezést! :)

Sehol máshol nem találtam, pedig úgy hangzik mintha egy bevett szlogen lenne.

Akkor a jelentése az hogy aki valamelyest kapisgál a dolgokhoz, de felületesen?

2015. máj. 28. 19:50
 3/3 BlackHand ***** válasza:
Igen, én úgy gondolom. Ismer bizonyos részeket jól, de a nagy egészet nem.
2015. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!