Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németben ugye a kettő között...

Németben ugye a kettő között van különbség?

Figyelt kérdés
Ha valaki olyat ír, hogy "Danke, meine liebe" kis L betűvel (és nem elírás, tehát nem véletlenül kicsi), akkor az nem azt jelenti, hogy szerelmem, hanem csak annyit, hogy "köszönöm, kedves", mint ahogy üdvözlésként írnánk, hogy "Kedves XYZ", jól gondolom?
2015. jún. 8. 08:44
 1/4 anonim válasza:

Ez így magában kevés. A liebe a melléknév, pl. Danke, meine liebe Tochter. - Köszönöm, kedves lányom. Ha magában van, akkor naggyal van és kedvesem.


Megszólítás is lehet, levél elején, Liebe/Lieber xy, itt a csak a forma miatt írjuk naggyal.

2015. jún. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igen logikusan gondolkodsz .. koszonesnel Liebe/r XY

viszont a Meine liebe /Liebe nem nagyon kulonboztetik meg:/ legalabbis nalunk:)

2015. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy ez így kevés, tehát normális esetben egy megszólítás eleje, nagybetűvel.

de ez egy SMS-váltás volt, én szép napot kívántam és ezt kaptam vissza. hozzá kell tennem, hogy pár hónapos kapcsolat, én totál szerelmes vagyok, a másik fél is (elvileg, de én nagyon bizonytalan vagyok), de nem nagyon beszélünk erről.

szóval most jó lenne tudnom, hogy csak kedvest írt-e vagy azt, hogy szerelmem. nagyon figyel a helyesírásra még SMS-ben is, ezért is írtam, hogy nem véletlen a kis l-betű, de így meg valóban bizonytalan vagyok, mert annyira szeretném, ha ugyanazt jelentené, mint nagy L-el. :)

de akkor kedves 2-es, ezek szerint nincs különbség? :)

2015. jún. 8. 11:08
 4/4 anonim válasza:
Hát, szerintem ebben a formában pedig helytelen, és azt kell hogy jelentse mint naggyal. Szorítok neked hogy az jelentse.:)
2015. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!