Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia, olasz vagy portugál...

Francia, olasz vagy portugál nyelv?

Figyelt kérdés

Spanyolul és angolul beszélek. Gondoltam elkezdek egy új újlatin nyelvet. Legjobban a portugál és a francia tetszik, de szerintem az olasz a legkönnyebb.

Tehát:


- melyiket lehet leggyorsabban elsajátítani spanyol és angol nyelv ismerete után


- melyik a leghasznosabb, melyiket érdemes tanulni


- melyikben mik a főbb nehézségek


Ezekre a kérdésekre keresnél választ. Aki tud segíteni, azt nagyon megköszönöm!



2015. jún. 20. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a portugál lenne a legkönnyebb. És hasznos is, nagyon sok országban hivatalos nyelv.
2015. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de azt hallottam, hogy a kiejtése nagyon nehéz. Ez igaz?
2015. jún. 23. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Jómagam is azt mondom, hogy ha szép nyelvet akarsz tanulni akkor a portugált tanuld, de azon belül is a Mozambikban beszélt portugál nyelvet. Evvel sikeres emberek nyelvét sajátítanád el, hogy példát említsek ott van a Nando s gyorséttermi óriás. A portugál nyelvnek kétségkívül sok változata van. Van a portugáliai portugál, az amerikai portugál -brazil- és az ázsiai portugál -makaó, macau- de kétség kívül a mozambiki ezek közül a legszebb.
2015. jún. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én is olaszul tanulok,és nagyon könnyű.tanuld azt!
2015. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Spanyol után a portugál a legjobb,bár vigyázni kell egy idő után,hogy ne keverd a kettőt.

A portugál kiejtés nem nehéz,inkább furcsa vagy érdekes.De amúgy szabályokba foglalható és egy kis gyakorlással nem okozhat gondot.A (standard) brazil kiejtés egyszerűbb,sőt szerintem szebb is és közelebb áll a spanyolhoz,meg érthetőbb is (talán).

Amúgy az a legegyszerűbb ahogy én is csináltam.Letöltesz egy hangoskönyvet + mellé a hanganyagot és miközben a szemmeddel olvasod a szöveget,hallod a kiejtést és majd rád ragad :)

A portugált Portugáliában és Brazíliában beszélik.Brazília hatalmas ország,feltörekvő gazdasággal meg mindennel amivel ez jár.Az hogy a portugált Afrikában is beszélik,tény,de nem biztos,hogy azért tanulod,hogy oda menj.


Az olasz nyelv nem könnyű,de nem is az a jaj de nehéz,viszont szorgalmat és kitartást igényel.Európában jó ha tud vki olaszul (kereskedelem,turizmus) de a világ egyéb részén nem biztos,hogy haszna lesz.Persze olaszok mindenhol vannak és ha pl.egy kanadai állásinterjúra jelentkezik egy kanadai meg te,inkább téged fognak választani az olasz miatt.Persze ez nem garancia.


A francia nem egyszerű nyelv,a kiejtése bonyolultabb a portugálénál (szerintem legalábbis),egyesek a világ leggyorsabb nyelvének tartják (kimondott szó/perc alapján).Franciaország fontos gazdasági és politikai tényező,Európában és a világban is.


Arra kell tudnod a választ,hogy milyen mélységben akarsz ezekkel a nyelvekkel foglalkozni,vannak-e konkrét elképzeléseid vagy csak hasznos időtöltést szeretnél.


Ha a gazdasági terület a fontos,akkor : angol,német,kínai,francia


Ha a politika : angol,német,francia,orosz,arab (sőt,lehet,hogy ez lesz az EU nyelve...)


A legjobb,ha mindet kipróbálod és majd közben eldöntöd,hogy kell-e neked olasz/francia/portugál.


Én nehéz helyzetben vagyok,mert én mindegyiket beszélem,mindegyiknek megvan a maga szépsége és mindet imádtam.

Nah,már sokat írtam.

2015. júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm neked is, egyébként fordító/tolmács/idegenvezető szeretnék lenni. Ezekhez melyik a legjobb?
2015. júl. 4. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!