Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a 2 mondat...

Mi a különbség a 2 mondat között jelenésben? : I have been working here for 2 weeks. I have worked here for 2 weeks. Köszönöm a segítségeteket!

Figyelt kérdés

#különbség #jelentésben #2 mondat között
2015. jún. 26. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél még valószínűleg többet fog ott dolgozni, lehet úgy is értelmezni, hogy 2 hete dolgozik itt, tehát megállás nélkül 2 hete kezdte, de ez nem valószínű. Tehát 2 hete itt dolgozom (a többi nincs benne a mondatban:) de még 1 hetet tuti. (vagy bármennyit) A másodiknál már be van fejezve, pl. egy felújított szobában mondja, hogy 2 hetet dolgoztam itt (rajta) és látod is az eredményt.
2015. jún. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

1. Két hete dolgozom itt

2. Két hete dolgozom itt, de ezt úgy kell érteni, hogy nem a "két hete" részen, hanem a dolgozáson és a dolgozás folyamatosságán van a hangsúly. Kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy "két hete folyton itt húzom az igát" vagy "két hete minden áldott nap itt dolgozom". Nem PONT ilyen, de kicsit ebben az irányban tér el az első változattól.


Az elsőt olyan kontextusban használod, amikor egyszerűen tényt közölsz, pl. "két hete dolgozom itt, és még két hét hátravan a próbaidőmből" ("I've worked here for two weeks and I still have two weeks left of my probation").


A második pl. olyan szövegösszefüggésben, hogy "két hete dolgozom itt, de ezt a fickót most látom itt először" ("I've been working here for two weeks, but this is the first time I see this guy here").

2015. jún. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hűha, akkor én összekevertem a kettőt? Elnézést.
2015. jún. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 26. 00:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2. válaszoló összekeverte a kettőt.
2015. jún. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Uh igen, bocs, valahogy alapnak vettem, hogy a sima present perfecttel (I have worked) kezdtem, és a continousszal (have been working) folytattam a válaszom. A példákat viszont jól adtam meg.
2015. jún. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
continuous (utálom ezt a szót:))
2015. jún. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ki birtam venni a lényeget köszi!
2015. jún. 26. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!