Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen fokú az olasz és a...

Milyen fokú az olasz és a spanyol nyelv kölcsönös érthetősége?

Figyelt kérdés

2015. jún. 26. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A kb. középfokú spanyol tudásommal viszonylag sokat megértek a beszélt olasz nyelvből, de érdekes módon egy újságcikkből arányában többet, mint az élő szóban történő társalgásokból.
2015. jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szintén középfokú spanyollal leginkább semmire nem mentem az olaszoknál (északon), hiába nyomtam nekik spanyolul a szöveget :D Illetve Activity- vel egybekötve mégis :D

Pedig tényleg beszélek spanyolul, anno kint segítettem idegenvezetni.


DE! Egyszer jöttünk haza Spanyolországból és Franciaországban egy benzinkútnál megszólított egy idős olasz házaspár. Kérdezték, beszélek-e franciául, olaszul, mondtam nem, csak spanyolul. Mondták jó, azt ők értik. Aztán elkezdtek kérdezősködni olaszul, én azt megértettem, válaszoltam spanyolul, azt meg ők értették, erre ők megint olaszul és így egészen jó kis beszélgetés alakult ki - mindenki a "saját" nyelvén :-)

2015. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 webnyelv ***** válasza:
Tömören: meglehetősen magas fokú.
2015. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!