Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit csinál a kavics az ember...

Mit csinál a kavics az ember lába alatt járás közben? Mint ahogy a hó csikorog, a kavics, ahogy a kavicsszemcsék egymáshoz csiszolódnak menés közben az ember cipője alatt, mit csinál?

Figyelt kérdés

#kavicson menés #cipő alatt kavics hangja
2015. júl. 29. 05:33
1 2
 11/14 Pietrosol ***** válasza:

# 8!


Sajnálom, hogy le kell bontsam a fikciódat, de a roszog, rocog kifejezés teljesen hétköznapinak tűnt függetlenül attól, hogy Csongrád, Baranya, Veszprém, Jász-Nagykun Szolnok, Győr-Moson Sopron, Heves vagy Hajdú-Bihar megyében jártam. Tehát, nem igaz, hogy nem használják tájegységtől függetlenül. Bizony ott van és él.

2015. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

30 éve élek Szegeden és soha nem hallottam még a roszog szót, úgyhogy hétköznapinak nem nevezném. :P

Nálunk a kavics csikorog a lábad alatt, a hó meg ropog (arra nem szoktuk azt mondani, hogy csikorog).

2015. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A hó nem mindig csikorog, csak olyan -5 alatt, ha jól emlékszem, különben ropog.


Biztos valami irodalmi műben olvastuk a roszogot, talán kötelező olvasmány is lehetett, amit aztán kivettek a kötelezők közül.

Bár ennek ellentmond, hogy a nagyanyámtól is hallottam, akinek nem voltak kötelező olvasmányai. Zalai volt, és Fejér megyébe ment férjhez.

2015. aug. 2. 15:25
 14/14 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem hallottam ezeket a szavakat, tehát mind tájszó. Attól még, hogy több tájékon is mondják...
2015. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!