Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy török ember könnyebben...

Egy török ember könnyebben megtud tanulni magyarul mint egy osztrák vagy brit?

Figyelt kérdés
Facebookon láttam, egyik közeli ismerősömnek van pár török barátja és a kommentekből ítélve, igen jól beszélhetnek magyarul.

2015. aug. 8. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, voltam Törökországban, ahogy mész át a boltok között, folyton tippelgetnek, honnan vannak a turisták, és egyből eltalálta legalább 2, amikor magyarul beszéltünk hangosabban.
2015. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Mivel a török nyelv ural-altáji, ragozó, így nyelvrokona a magyarnak. Hasonló nyelvet mindig könnyebb tanulni, mint tökidegent. A török kiejtése is hasonló. A törököknek relatíve könnyebb megtanulniuk magyarul, mint az indoeurópai nyelvet beszélőknek. És a magyarnak is törökül.
2015. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
egy magyar könnyebben tanul törökül,mint németül vagy angolul?
2015. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Elviekben igen. De a gyakorlatban ezt azért sok minden felülírhatja. Pl. ha évek óta angol számokat hallgat, akkor azért lehet, hogy mégiscsak az angol fog könnyebben menni, mint a török.

2015. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a nyelvünk hasonló felépítésű, hangkészlet is tehát igen. A férjem is hamar megtanult kb. középszinten magyarul, nekem sem okozott problémát ugyanilyen szinten megtanulni törökül.
2015. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%

Hagyjatok mar ezt a torok imadast. Par evvel ezelott Egyptimba es Gorogorszagba rohant a falka. Persze, hogy felismernek a piacon, nem kell ahhoz erteni a nyelvet. Ha nap mint nap latod mas otszagbol valo embereket, nagyon konnyu kiszurni. Pl. a lengyeleknek, hosszu fejformajuk van, stb. A magyarok, oroszok ismertek kulfodon a "hangosabb" tarsalkodasrol, lass uvoltozesrol.

Kerdesre valaszolva, nem. Lehet, hogy az FB havernak Abuja magyar, torokbe ment ferjhez.

2015. aug. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nem török imádásról van szó, hanem a hasonló nyelvfelépítésrő és nem arról, hogy az eladó bácsi felismer és magyarul köszön, mert abban egyet értek, hogy ha nap mint nap turistákat látsz meg tudod különböztetni ki milyen nemzetiségű
2015. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó előtti : Kulturáltabb formához tartozunk szerencsére, és nem üvöltözünk mint a parasztok, ráadásul, hogy külsőről megtudja mondani ki milyen nemzetiségű elég durva lenne, főleg, úgy, hogy én se vagy tiszta magyar, és szerintem elég nehéz lenni találni ilyen embert.
2015. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
vagyok*
2015. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 brhm ***** válasza:
85%

en török vagyok es itt törökbe elek.

magyarul tanultam budapesten par evvel ezelött.

meg mindig nem annyira tökeletesen beszelek magyarul.csak probalok hogy jobban beszeljek.

de az igaz hogy szerintem senkinek nem könnyü ez a magyar nyelv es az egyik legnehezebb nyelv a vilagon.

Nehez de tanulhato ha birsz :D

2015. aug. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!