Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért tartják általában...

Miért tartják általában cikinek a magyarok, ha valaki akcentussal beszél?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt tapasztalom, hogy a magyarok egymást közt iszonyatosan le tudják szólni a másikat az angolja miatt. Szinte már divatt lett ezen hőzöngeni.


Én tudok angolul, jól használom a nyelvtant és akár egy angol anyanyelvűvel is el tudok beszélgetni és mindig nagyon kedvesek voltak hozzám, de ha mondjuk már egy magyar elött kell beszélnem angolul rögtön görcsbe jövök, mert nem egyszer megszólták az akcentusom.


Igyekszem a hibáimat javítani persze, de úgy érzem, hogy tökéletesen és akcentusmentesen soha nem fogok tudni beszélni, mégha kint is élnék akkor sem, de Magyarországon élek és nem is tervezem, hogy külföldre költözzek.


Sokszor ezt egy tipikus, hülye magyar gondolkodásnak érzem, mert például egy latin ajkú még mintha büszke is lenne az akcentusára és minden más nem angol anyanyelvűnek is megvan a saját jellegzetesége és nyilván én is hallom, hogy mik a tipikus magyar "hibák", de ez szerintem teljesen normális.


Mégis úgy érzem, hogy a magyarok csinálnak ebből leginkább problémát.



2015. aug. 12. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert van különbség az akcentus, és a negatív transzfer miatti, fosszilizált, rettentő durva nyelvi hibák között. Előbbiért soha nem szólt meg senki.
2015. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyira igazad van, hogy még a született angolt is le tudják szólni.

Pl. itt Pesten a villamoson Hegyi Barbara franciás akcentussal mondta az angol szöveget. A turistákat nem tudom, mennyire zavarta. Lecserélték.

Most ugyanezeken a villamosokon és a metrón egy Nagy-Britanniából érkezett angoltanár a hang.

Ezen az oldalon őt is kikezdték, s azzal sem sikerült leszerelni, hogy megmutattam a róla szóló cikket.

Szülőhazájában, s itt is egyetemi tanár. Anyanyelve az angol.

2015. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint a fenti példa is mutatja, különböztessünk meg néhány esetet.

- Alapvető nyelvi hibákkal beszéli a nyelvet - az értő érzékeny ember szelíden javít, az értő nagyvonalú ember esetleg javít, az agresszív még le is szúrja miatta, a buta cikizi.

- Akcentussal beszéli a nyelvet - - az értő érzékeny ember talán mosolyog, az értő nagyvonalú ember magában élvezi, az agresszív még le is szúrja miatta, a buta cikizi.

Azaz a reakció nem nemzetfüggő, hanem észbeli képesség dolga.

2015. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert smelt ok csufolja/leszolja a masikat, az meg nem hallotta magat idegen vagy akar angol nyelven beszelni.
2015. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez csak az általános magyar gyűlölködés és frusztráció része, nincs különös oka. Gúnyolják még a saját honfitársainkat is a tájszólásuk miatt.


Egyébként a Hegyi Barbara hangját ezerszer jobb volt hallani, mint a mostanit.

2015. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!