Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia nyelvtanulást hogyan/h...

Francia nyelvtanulást hogyan/hol ajánlanátok? Budapesten lakom.

Figyelt kérdés

Perfektül tudok angolul és németül, középiskolában tanultam franciát. Akkor elvileg B1-es szintet értük el, gyakorlatilag egy jó A2-es szinten tudtuk. Azóta meg felejtettem is...

Viszont nem is nyelvvizsgára lenne szükségem, hanem hogy tudjam használni is a nyelvet olyan nyelvkörnyezetben.


Tudom hogy leghatásosabb bármilyen nyelvnél az ha franciaául hallgatom a tv-t/rádiót, vagy ha netán francia barátnőt szereznék, viszont egyelőre folyamatos francia beszédből nem sok szót értek, és olvasott szövegben is bőven kell szótáraznom.


Egyetemista vagyok, tehát teljes erőbedobást sajnos nem tudok alkalmazni...


2015. aug. 22. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég sok nyelviskola van, főleg Budapesten, ami foglalkozik a francia nyelv tanításával, de ha nem akarsz pénzt kidobni rá, akkor az ALAPOKAT tökéletesen megtanulhatod INGYEN, ONLINE!


A program neve Duolingo. Nagy munka végigcsinálni az egészet, de ha megvan, kb. egy alapfokú francia tudást ad.


Mondanám, hogy hátránya, hogy angolul van (magyarról csak angolt lehet tanulni) de hát perfekt vagy angolból.


Ha emlékszel az alapokra, akkor viszont ez nem jó, mert tényleg nem arra van kitalálva, hogy akár egy párizsi cég főigazgatójaként tökéletesen tudj kommunikálni franciául...de Franciaországban megértetheted magad, tapasztalatból mondom. ;)


Sokat lehúzzák a duolingot, de csak olyanok, akiknek nem volt energiájuk végigcsinálni...


Szóval ne hallgass rájuk, és szerintem nézd meg ;)

2015. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem jelent problémát se ha fizetni kell nyelviskoláért, se ha angolul van!


Köszönöm a válaszodat!

2015. aug. 24. 17:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Rendben :) örülök, hogy segíthettem!
2015. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!