Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nehezek az alábbi nyelvek?

Milyen nehezek az alábbi nyelvek?

Figyelt kérdés

- Török

- Perzsa

- Japán

- Orosz


Tudom, hogy a nyelveket nem lehet nehézségi sorrend alapján sorba állítani, de ha nagyon muszáj lenne akkor melyik lenne a legnehezebb és a legkönnyebb?


Ui.: a japánnál a kanjik, a perzsánál a perzsa írás, az orosznál pedig a cirill írás nem számít a nehézségükbe.


Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 26. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet sorrendbe rakni és nem is érdemes, eleve minden nyelvnél meg kell tanulnod a szavakat, ha rendes szókincset akarsz, akkor már az sem könnyű feladat. Nyilván a nyelvtan lehet könnyebb, nehezebb. Tehát pl. az talán általánosan elfogadható, hogy az angol könnyebb, mint a német nyelv. Vagy, hogy a latin nyelvek, bár hasonló a nyelvtanuk, közülük a francia a legnehezebb, leginkább talán a kiejtése miatt.
2015. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És akkor nyelvtanilag melyik a könnyebb?
2015. aug. 26. 13:25
 3/12 anonim ***** válasza:
A perzsát pl. nem is ismerem. Szerintem talán a török ezek közül a legkönnyebb. A japán nagyon nehéz és én az oroszt is annak tartom.
2015. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
A török brutálisan nehéz, és alig van elérhető anyag hozzá. A felsoroltak közül az orosz a "legkönnyebb", a perzsát nem ismerem.
2015. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Érdekes, nekem a török nem tűnik olyan nehéznek...

Duolingon tanulgatom

2015. aug. 26. 13:59
 6/12 anonim ***** válasza:

A török nem nehéz.


Így nehézségi sor rendbe (szerintem) :


1. japán

2. perzsa

3. orosz

4. török


Üdv!

2015. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha a magyaron kívül beszélsz már valamilyen indoeurópai nyelvet, akkor az orosz nem lesz nehéz.


Első idegen nyelvként talán annak tűnhet, de minden első idegen nyelv nehéz, hacsak nem gyerekkorban áll neki az ember.

2015. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Angolul és franciául beszélek. Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 26. 15:52
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

A duolingo azért ne legyen már valós viszonyítási szempont. :D


Angollal és franciával nem lenne nehéz az orosz.

2015. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mi bajod a Duolingoval? Azért mert nincs energiája valakinek végigcsinálni, attól még nem kell lehúzni...
2015. aug. 26. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!