Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy héberül tudó számára...

Egy héberül tudó számára melyik nyelv sajátítható el könnyen?

Figyelt kérdés

6 éve tanulok héberül, 2 évet éltem Izraelben.


Emellett angolul és franciául beszélek.


Az lenne a kérdésem, hogy melyik áll nyelv annyira közel a héberhez, hogy e nyelv tudásával könnyebben elsajátítható?


Nyilván sokat az arabot mondanátok, de tapasztalatból mondom, hogy a nyelvtan azért eléggé más, hiába a közös nyelvcsalád.


A jiddisre is gondoltam, de az ugye a német és a héber keveréke.


Szóval szerintetek melyik az a nyelv? Köszönöm a segítségeket!



2015. aug. 26. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a nyelv sajatithato el konnyen, amelyhez van motivaciod tanulni. Nem fogsz talalni olyan nyelvet, ami alig ter el az altalad mar ismert nyelvektol, elobb-utobb minden idegen nyelvnel eljut az ember oda, ahonnan muszaj kemenyen megdolgozni a sikerert. Az arabnal jobbat en sem tudok neked mondani, mas ma is elo nyelvrokona nem igazan van a hebernek. Esetleg eleinte a perzsa nyelv lehet meg konnyebb, koszonhetoen az angol nyelvtudasodnak, de azert abban is vannak igencsak kacifantos dolgok...

A jiddisben a heber elem eleg kicsi, inkabb csak szokincsben jelentkezik, a dominans elem a nemet, es kulonbozo szlav nyelvek, foleg orosz, ukran es lengyel, ezen kivul elenyeszo mertekben az ofrancia es az oangol is bekavarhat (bar ez tenyleg csak elenyeszo).

2015. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Tisztában vagyok a perzsa nyelv nehézségével, magam is tanultam pár hónapig, de valahogy elfogyott a motivációm...az arab mennyire nehéz? Mert tényleg csak kicsit foglalkoztam vele...motivációm pedig van bőven, szerintem a leggyönyörűbb nyelv a világon! (az orosszal, törökkel és a japánnal egyetemben)
2015. aug. 26. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem sok arabot tanultam, csak pár hónapot, aztán időhiány miatt abba kellett hagynom (idén fogok újra nekifogni, ha minden igaz). Nekem a perzsa őszintén szólva könnyebb volt, de lehet csak több időm és energiám volt tanulni.

Szerintem ha a motivációd meg van hozzá, akkor nem lesz gond, sok szerencsét és kitartást kívánok! :)

2015. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 27. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!