Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti, külföldi magyarok (...

Ti, külföldi magyarok ( elsősorban trianon területén élők) mennyire beszélitek az adott ország nyelvét?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi , hogy Romániában ,Szerbiában , Szlovákiábna , Ukrajnában élő honfitársaink tudjátok-e az adott ország nyelvét. És ha igen mennyire beszélitek folyékonyan vagy csak 1 picit?

2015. szept. 18. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
embere vallogatja, pl itt a legtobben tudnak romanul alap szinten, de sokan szinte semmit, masok meg szinte anyanyelvi szinten.
2015. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem , és már volt valaha abból hátrányod , hogy magyarul beszélsz vagy mindenhol tudtad használni az anyanyelved? személyes tapasztalatok? Esetelg azt letudnád írni melyik településről van szó? Bocsi de kíváncsi vagyok :D
2015. szept. 18. 16:35
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Szlovákia, egy pár ezer fős magyar falu egy pár tízezres vegyes lakosságú nagyváros mellett.


Idős generáció alig tud szlovákul, fiatalok közül akit szlovák iskolába küldenek, az a végén nagyobb szókinccsel is rendelkezik szlovákul mint magyarul (még akkor is ha egymás közt magyarul beszélnek az emberek... De aki szlovák többségű helyen él és szlovák iskolába járt, az képes rá hogy a másik magyar származásúval is szlovákul beszéljen megszokásból, és így nem is tud majd rendesen magyarul).


Akit magyar iskolába küldenek, az viszont ritkán tanul meg rendesen szlovákul.


Amit most írtam az persze általánosítás, vannak kivételek mindenhol...

2015. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
78%
Én szlovákiai magyarként folyékonyan beszélek szlovákul. Magyar alap és középiskolába jártam, jelenleg pedig szlovák főiskolán tanulok.
2015. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom mennyire számít, de osztrákoknál élek a határ osztrák felén, szóval ha úgy vesszük még épp elcvsatolt területen, de beszélek németül termsézetesen.
2015. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Még jöhetnek !
2015. szept. 18. 23:45
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Azert Nagy hatrany lehet egy adott orszagban szuletni/elni Es nem beszelni folyekonyan a nyelvet. Melyik szulo is varna el, csak az elvei miatt?
2015. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Nekem már a román az anyanyelvem, de szerintem tökéletesen beszélek magyarul is. Vannak olyan dolgok, amiket nem értek meg magyarul mert nem ismerem a szavakat vagy a kifejezéseket, de alapjában nagyon jól elboldogulok a magyarral. A család fiatalabb tagjai viszont már csak románul tudnak, magyarul már nem tanulnak meg.
2015. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Én Vajdasági vagyok, magyar általánosba jártam, a falum 50% magyar, de mivel a községben az egyetlen magyar nyelvű falu, a szerbet nem elég megélhetési szinten tudni, hisz a munkahelyemen is szerbül kell beszélnem. Habár mindenki azt mondja, hogy nagyon hallatszik az akcentusomon, hogy "magyarica" vagyok :) az északon fekvő helységekben azonban az a tapasztalatom, hogy nem nagyon beszélik a szerb nyelvet.
2015. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk Bereckben (ha már annyira kiváncsi vagy a településnévre) az egyik osztálytársam húga (most 3.-os) már annyira tud románul hogy a magyartanárnőnk egyszer azt hitte hogy román, ellentétben vele az osztálytársaim fele (8.oszt.) éppen hogy csak alig tud beszélni (egy meg kézzel-lábbal folyékonyan mutogat, mert virágboltjuk van és románul is ki kell szolgáljon :) )Nálunk nagytöbbségben magyarok laknak a településen. (azt azért meg kell jegyeznem hogy van olyan velem egykorú román aki jobban tud magyarul mint én románul)
2015. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!