Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti, külföldi magyarok (...

Ti, külföldi magyarok ( elsősorban trianon területén élők) mennyire beszélitek az adott ország nyelvét?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi , hogy Romániában ,Szerbiában , Szlovákiábna , Ukrajnában élő honfitársaink tudjátok-e az adott ország nyelvét. És ha igen mennyire beszélitek folyékonyan vagy csak 1 picit?

2015. szept. 18. 14:07
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
Kárpátalján(Ukrajna) élek.Anyukám magyar,apukám grúz származású,de oroszul beszél.Itt a követelendő tantárgyi nyelv az ukrán,amit minden ukrán és magyar iskolában kötelezőek a gyerekek tanulni.Mintha két elzárt világ lenne,a magyarok 80%-a nem tud ukránul és nem is jó szemmel tanulják.Én ukránul tudok,de oroszul jobban.
2015. nov. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
En mikor suliztam es kezdtem romanul tanulni meg angolul akkor angolul jobban tudtam mint romanul es utaltam a roman nyelvet meg azt is aki kitalalta,de evek elteltevel kenytelen voltam megtanulni es most egesz jol megy nem mondom hogy tokeletesen de jol tudok beszelni romanul bar ha beszelek egy romannal romanul az rogton meg is kerdi hogy magyar vagyok?Mert hallatszik es nem tudok olyan gyorsan beszelni fogalmazni mint ok, volt mar hatranyom sokszor abbol hogy miert nem tudok romanul (meg regen) hiszen Romaniaba elek en meg akkor azt mondtam hogy akkor a roman is tanuljon meg magyarul
2016. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Vajdasági vagyok, 2 nyelvű általánosba jártam. Már akkor is utáltam a szerbet, főleg azért mert kényszerítve volt hogy tanuljam, kötelező tantárgy. Amint befejeztem az általánost szegedi kolis lettem, remélem soha többé nem kényszerülök bele olyan helyzetbe hogy Szerbiában kelljen tartózkodnom hosszabb ideig.

Nem beszélek szerbül, mindig szörnyen ment. Egy élelmiszer üzletben még rendben lennék ha kérnem kell valamit, de pl. postán totálisan bepánikolok. Egyszer mentem el csomagot átvenni, de a végére muszáj volt felhívnom anyukám mert a sírás határán voltam /gondolom értitek, szerb néni volt, nem is próbálkozott jobban megértetni magát. Ugyan azt ismételgette, egyre hangosabban míg végül mindenki ránk figyelt. Borzalmas volt, mire kiértem az épületből már csurogtak a könnyeim/.

2020. aug. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!