Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy magyaráznátok el egy...

Hogy magyaráznátok el egy franciának, aki próbál magyarul tanulni hogy pontosabban mi is az a "Rád"? (Rád gondolok, stb. )

Figyelt kérdés
Please.. segítsetek! :D

2015. okt. 13. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a probléma.

Ennek egyszerű fordítása van, amit csak meg kell tanulni, minden különösebb magyarázat nélül.

Ha egy magyar megérti hogy a "à toi" = rád, az "à moi" = rám (je pense à toi, tu penses à moi), nem tudom, fordítva miért lenne nehezebb.

2015. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert én nem beszélek franciául haha :D Angolul beszélünk. Meg Ő tanít majd franciául.
2015. okt. 13. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Értem. :)

Kár, hogy ne írtad be a keresőszavakba az "angolt".

Na mindegy, megmondod neki, hogy a francia "à toi" (ejtsd: á toá) az magyarul "rád-terád", meg fogja érteni!

Valószínűleg még ő fogja Neked elmagyarázni, hogy ezt hogy mondják angolul.

Ez a szó azonban mást is jelenthet, úgyhogy javaslom a "je pense à toi" (zsö pansz á toá) kifejezést.

Mert ez csak egyet jelent! :)

2015. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönööm! ( :
2015. okt. 13. 21:03
 5/8 Mansour ***** válasza:
Ha van némi fogalma a nyelvtanról, akkor magyarázhatod úgy, hogy itt egy birtokos személyjellel (possessive affix) ellátott ragról (suffix) van szó. Tehát az alap ugyanaz a -ra/-re rag, ami pl. a "házra" szóban található, de személyes névmások (personal pronouns) esetében nem úgy mondjuk, hogy "énre, tere" stb., hanem a birtokos személyjelet kapcsoljuk a raghoz: rám, rád, stb.
2015. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mansour ***** válasza:

Szemléletesebben:

Noun + suffix – ház+ra -> házra

Personal pronoun + suffix – te+re -> (suffix+possessive affix) ra+d -> rád

2015. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöööm! Tegnap már próbálta felfogni.. ,de nem érti hogy Rád gondolok-nál miért elől van a "rád" míg a Gondolj rám-nál második a rám.

fhu.. :D már én is.. :D

2015. okt. 14. 21:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Megmondod neki, hogy azért, mert a "gondolj rám" felszólító mód. (Impératif.)
2015. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!