Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent pontosan a mondat...

Mit jelent pontosan a mondat vége? Hová tartozik?

Figyelt kérdés

Edzéről van szó. A PB jelentése personal best.


"I spent an hour and a half at the gym... ...a hard treadmill session. I was near my PB over six miles."


Oké, nyomta a futógépen, majden annyit csinált, mint a személyes rekordja. A legvégével van egy kis gondom. Melyik a helyes?


1. Több mint hat mérföldet csinált, ami már közel van a rekordjához.


2. A rekordja az, ami több, mint hat mérföld, és ő majdnem annyit csinált.


Lényegében a kérdésem arra vonatkozik, hogy az "over six miles" itt azt magyarázza, hogy mennyit csinált most, vagy azt, hogy mennyi a PB-je?


2015. nov. 1. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Arról van szó, hogy 6 mérföld után a teljesítő képessége határán volt.
2015. nov. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1-es: NEM!


A "PB" azt jelenti, mennyi a személyes rekordja, ezt a kérdező is jól gondolta.


Ami az eredeti kérdést illeti: szerintem itt arra gondol, hogy több, mint 6 mérföldet csinált. Nem biztos, a központozás és az egyértelmű elválasztás hiánya miatt igazából mindkettő lehetséges, de én úgy értelmezném, hogy (egymástól függetlenül) az is igaz, hogy "near my PB" és "over six miles".

2015. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oké, ez valószínű, de mivel a personal best jelent tényleges rekordot:


[link]


így továbbra is fenn áll a kérdésem, mivel úgy gondolom, hogy egy korábbi teljesítményére utal a szöveg, amit majdnem elért most is.

2015. nov. 1. 12:04
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben írt a kettes válaszoló is. Köszönöm a válaszokat egyébként. Igen, én is kétértelműnek érzem a szöveget, de magam is annak a pártján állok, hogy az első opció a helyes, tehát épp most csinált hat mérföldnél többet.
2015. nov. 1. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!