Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia vagy a spanyol...

A francia vagy a spanyol nyelv a könnyebb?

Figyelt kérdés
igazábol nem tudom melyiket kene tanulnom, nem azt kerdezem hogy melyiket tanuljam, csak azt hogy szerintetek melyik nyelvet lenne erdemesebb tanulni? illetve melyik a konnyebb/nehezebb?
2015. nov. 23. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyelvtana hasonló, nehezebbek jóval, mint pl. az angol.

Spanyolul tanultam még az angol mellett, én a kiejtést tartom egyszerűnek. Franciául nem tanultam, de a kiejtés nehezebbnek tűnik, mint a spanyol, hiszen a leírt alak eléggé eltér a kiejtéstől.

2015. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nehézség alapján dönts, hanem hogy melyik tetszik jobban. Én amikor választanom kellett, már tudtam, hogy szeretem Franciaországot, a nyelv is jobban tetszett mint a spanyol, kérdés sem volt, hogy ezt veszem fel.

Az a lényeg, hogy szereted-e a nyelvet. Spanyolt csak elkezdtem tanulni, de leadtam, mivel nem tetszett, nem szívesen tanultam. Azt mondják, a francia bonyolultabb, de imádom, így egyáltalán nem okoz gondot a megtanulása, pedig nem vagyok egy nyelvzseni. :)

2015. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
spanyol
2015. nov. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs, csak most olvastam el az egész kérdést.

a spanyol könnyebb.

hogy mit érdemesebb tanulni: kb. egy szinten vannak. mindkettőnek meglehet a maga haszna. fizetés szempontjából is ugyanabba a kategóriába esnek.

2015. nov. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, a franciat fogom valasztani:)
2015. nov. 24. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!