Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyol konnyu francia nehez,...

Spanyol konnyu francia nehez, mindenki ezt mondja. szerintetek ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
2015. nov. 24. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

A francia kiejtés igen bonyolult, és a nyelvtana sem egyszerü.


A spanyolban majdnem ugyanúgy kell kilvasni a szavakat, mint magyarban, kevés kivételtöl eltekintve, és a nyelvtana is egyszerübb.

2015. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

A nyelvtanuk nagyon hasonló.

Franciában nehezebb a kiejtés.

Angolhoz képest mindkettő nehéz.

Oroszhoz képest meg könnyűek.

Szóval relatív :)

2015. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyit fűznék még hozzá, hogy a spanyol beszélt szöveget nehezebb megérteni, mert irtó gyorsan beszélnek, a nyelvtanban sok a ragozás - latin nyelvcsalád.

Francia kiejtés nehezebb valóban, de tényleg relatív. ha dönteni kellene, inkább francia, több hasznát lehet venni

2015. nov. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2015. nov. 24. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem spanyolt tanulni, szerintem könnyű. A kiejtése egyszerű, csak néhány dologra kell odafigyelni. A nyelvtan sem nqgy ördöngősség, bár 15 igeidő van (míg a magyarban 3). A franciát nem tudom...
2015. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Szeretnék egyszer és mindenkorra tiszta vizet önteni a pohárba, mert ezt a kérdést jóformán naponta felteszik ezen az oldalon.

Megértem a kérdezőket, hiszen fontos döntés előtt állnak, ami esetleg kihat az egész életükre.

De:

Ilyen, hogy "könnyű nyelv" nincsen, kivéve talán az eszperantót, mert az a végletekig le van egyszerűsítve.

Tudom, mert tanultam egy évig.

Azok, akik arra válaszolnak, hogy a spanyol vagy a francia (vagy az olasz, a portugál stb.) nehezebb-e, legtöbb esetbem nem ismerik, csak az egyiket.

Vagy az egyiket a másik után tanulták.

Ha a spanyolt tanulod először, a francia lesz könnyebb, ha a franciát, a spanyol, és így tovább.

Arról nem is beszélve, hogy ez hajlandóság és kedv függvénye is.

Tény viszont, hogy az olasz, spanyol stb. eleinte könnyebbnek tűnik, míg a franciánál az elején vannak kiejtési problémák.

De ha valaki kitart, észereveszi, hogy később a spanyol, olasz stb. egyre "kacifántosabb" lesz, míg a francia a kezdeti nehézségek után könnyebbnek fog tűnni.

Ha nyelvet kell választanod, ne a többieket kérdezd, mert ez emberfüggő.

Vágj bele abba, amelyik Neked a legszimpatikusabb, és meglátod, hogy a többi sokkl könnyebben fog menni utána!

Akármit is válsztasz, sok sikert! :)

2015. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elottem szolo velemenyet osztom. Kettannyelvu gimibe jarok,a fele osztaly spanyolos,a masik francias. A franciasok az elso ev elejen vert izzadtak,a spanyolosok viszont csak kb februar korul kezdtek kiborulni. Azonban mindket nyelv szep es hasznos,barmelyiket tanulod,hasznodra valik.
2015. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!