Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németesek, valaki?

Németesek, valaki?

Figyelt kérdés

Van egy levél amire válaszolnom kellene. A levél:Hallo Leute,

wir sind die Klasse 10A au

s Köln. Wir möchten gerne

wissen, wie andere Schüler

ihren Geburtstag feiern.

Könnt Ihr bitte kurz darüber

schreiben, wie ihr euren

Geburtstag feiert (in der Familie und / oder mit Freunden)?

Danke.

Die Klasse 10A


A válasz:Hallo Leute,

ich schreibe euch gern darüber,

wie ich meinen Geburtstag feiere. Ezt kellen folytatni kb 50 szóban, de fogalmam sincs mit írjak.



2015. nov. 30. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Bulit szervezek a barátaimmal. Elmegyek egy bevásárlóközpontba, veszek valami finomat enni és inni. Szendvicseket készítek. Sok CD-m van, jó lesz a zene. A szülinaposnak, azaz nekem, anyukám süti meg a szülinapi tortám. Sokat táncolunk, beszélgetünk. Ilyenkor sokáig maradhatok fenn.


Vagy:

A szülinapomat szűk családi körben ünneplem. A rokonaim is eljönnek. A szüleimtől hasznos, praktikus ajándékot szoktam kapni, de mindig kapok édességet is. Anyukám a kedvenc ételemet készíti el vacsorára (ebédre). A szülinapi tortát a kereszt szüleim hozzák. Megnézzük azokat a videókat, amikor még kisgyerek voltam.


Kb. ilyen szöveg, ezzel a szókinccsel könnyen megoldható. Írd meg, szívesen kijavítom.

2015. dec. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!