Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt valaki aki beszéli a...

Van itt valaki aki beszéli a grúz (kartuli) nyelvet? Vagy ismer esetleg olyat aki beszéli?

Figyelt kérdés
elkezdtem vele foglalkozni és kéne egy kis segítség

#grúz #grúznyelv #kartuli
2015. dec. 18. 01:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Foglalkozom vele, de még nem vagyok magasabb szinten. Mi a kerdes? Talann tudok segiteni.
2015. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igazából én ott tartok,hogy az abc-t megtanultam(a maga 33 betűjével nem volt túl nehéz)szóval olvasni már nem okoz gondot.a kiejtést is gyakorlom youtube-os videók alapján,plusz ilyen telefonos alkalmazásokból is próbálom kihámozni amit lehet.a szavakat meg mondatok tanulom egyébként ezerrel,de pl.a többes számmal és a ragozással(meg semmi "mélyebb" dologgal) kapcsolatban még nem igazán találtam semmit.szóval ilyesmik érdekelnének.
2016. jan. 12. 23:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

გამარჯობა!

Ha tudsz angolul, akkor be tudok neked linkelni egy pdf-et, ami nekem nagyon segített.

[link]

A tobbesszamok annyira nem veszesek, de az igekhez erve en magam is megakadtam. En meg dalokat is hallgattam gruzul, szoveguket elemezve. (pl. თბილისო, თბილისური უბნები, მწკემსის ღიღინი)

jo tanulast!

2016. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!