Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Segítség! Németes kérdés! (? )

Segítség! Németes kérdés! (? )

Figyelt kérdés

A damit-os szerkezetről van szó (célhatározói mellékémondat.) Itt van pl. egy példamondat:


"Ich benutze den Besen, damit den Keller sauber wird."


Na mármost:


hogyan érdemes ezt lefordítani?


1. Azért használom a seprűt, hogy kitakarítsam a pincét.


vagy


2. Használom a seprűt, amivel tiszta lesz a pince.

?



Másik példa:


Eine Frau nimmt den Föhn, damit die Farbe schneller trocken wird.


Ezt úgy kell lefordítani, hogy : egy nő hozza a hajszárítót, amivel a festék hamarabb lesz száraz


Vagy:


Egy nő hozza a hajszárítót, azért, hogy a festék hamarabb száraz legyen. ?


Ami engem megkavar, az elsősorban a werden használata.

Ha mondjuk azt mondom, hogy: Ein Junge kauft ein Wörterbuch, damit er die Wörter schneller lernen kann, az úgy jó? Vagy úgy kell használni, hogy: Er kauft das Wörterbuch, damit die Wörter schneller gelernt wird. ?

Mert az én könyvemben a példamondatokban a damit után egyik példában sincs alany, melléknevek állnak utánuk.


Ich hoffe, dass es verständlich ist, und Danke für Ihre Hilfe!


2010. márc. 23. 18:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egy kis korrekció: "...für Pferde"

Hát igazad van, buta állatok számára a német nem való, kell hozzá egy kis agyvelő!

2012. febr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
És még egy hiba: "deutsch" helyett "Deutsch" a helyes, mert ez úgy-e főnév, és a főneveket a németben nagy kezdőbetűvel írjuk. Bocs, hogy tegnap nem vettem észre.
2012. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!