Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent magyarul a The...

Mit jelent magyarul a The Beatles? Hogyan fordítanád az együttes nevét?

Figyelt kérdés

A 'the' az ugye 'a' vagy 'az'.

A 'beat' ütést, verést jelent.

A '-les' pedig fosztóképző?

Vagyis a the beatles = a veretlenek?


2015. dec. 20. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A beatle többes száma a beatles. (A fosztóképző két s: -less). A beatle állítólag ugyanaz mint a beetle, azaz bogár, tehát beatles=bogarak.


Az együttes teljes neve pedig The Silver Beatles, "az ezüst bogarak".

2015. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem jobban. Az egész végül is egy szójáték, és fokozatosan született meg a név.


Először The Silver BEETLES, ezüst bogarak néven futottak.


Aztán lettek Te Silver BEATS. A beat jelentése ütni, de itt főnévként, többes számban szerepel: ezüst ütések, vagy inkább ezüst ütemek, ezüst ritmusok.


Aztán végül a beetles és a beats összevonásából lett a Beatles.

2015. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:
6%
beat-less vagyis ütemtelen. pont, mint a zenekar :)
2015. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor a hetvenes évek elején hallottam egy riportot John Lennonnal, aki azt magyarázta, hogy a szkarabeusz-bogárról nevezték el magukat.

Eleinte az ezüst, később simán a szkarabeusz adta az ötletet az együttes nevéhez.

Hogy ez mennyire igaz, arról fogalmam sincs, sokan cáfolták és cáfolják. De hogy ő ezt állította, az biztos.

2015. dec. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2015. dec. 21. 08:25

Kapcsolódó kérdések:

Mi a véleményed ezekről az együttesekről?

The Beatles, Nirvana, The Doors, Metallica, Queen. Írd le a véleményed mindegyikről csak kiváncsi vagyok a véleményedre. Melyik mit jelent a számodra?

Tud segíteni valaki?

Régi együtteseket keresek, jöhet külföldi, magyar bármi. Akiket pl szeretek a Beatles, legnagyobb kedvencem, Bikini, meg pl a Green day (tudom tudom, a GD nagyon nem regi). De szeretem pl az ACDC-t is. Előre is köszi a segítséget!

Szerintetek jó zenei ízlésem van? 16/L

Persze, tudom, hogy ez egy elég szubjektív dolog, hogy most kinek éppen mi tetszik, de azért kíváncsi vagyok a véleményekre :) Beatles, Rolling Stones, Ed Sheeran, Zaz, The Strypes, Quimby, Arctic Monkeys, Edith Piaf, Imagine Dragons, Of Monsters and Men, Ella...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!