Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a "libsi" szó...

Mit jelent a "libsi" szó pontosan?

Figyelt kérdés

Nem találtam a szótárban. ( Nem, nem izgat, hogy "hülye vagyok és keresni sem tudok rendesen. Feltettem egy kérdést mert erre való az oldal :D )

A válaszokat köszönöm :3



2015. dec. 21. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a liberális becézése. Mint a komcsi, szoci, stb.
2015. dec. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Igen, a "libsi" az a "liberális", bár nem nevezném becézésnek. Habár lehetne becézés is, de a legtöbbször mégis inkább pejoratív kontextusban használatos.


Rokonszava a "libibolsi", ami a "liberálbolsevik" rövidülése.

2015. dec. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Liberális lenéző stílusban szerintem
2015. dec. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Elvileg a liberális rövidítése lenne, de a gyakorlatban mindenki "libsi" aki nem idegengyűlölő, fontosak neki a humanista értékek, és többre becsüli az életét és a megélhetését, mint a "haza" jellegű homályos eszméket. Ha netán még azzal sem törődik, hogy más emberek miben/kivel találják meg a boldogságukat, akkor már ultralibsi, de inkább zsidó.
2015. dec. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Liberálist jelent.

A 4 válaszoló meg tipiskus...


"fontosak neki a humanista értékek"

Itt a migrációra célzol, gondolom.Aki bizony elakarja árasztani a kontinens idegenekkel, hogy "színesebb" legyen, az bizony libsi.A humanisták pedig stockholm szindrómások.


"és többre becsüli az életét és a megélhetését, mint a "haza" jellegű homályos eszméket"

Éljen a világállam, elvtárs?

Kommunista maszlag, amit a liberálisok átvettek.


"Ha netán még azzal sem törődik, hogy más emberek miben/kivel találják meg a boldogságuka"

Itt meg a homoszexualizására gondolsz, ugye?

Aki ezt támogatja az is libsi.Mégis milyen lenne, aki támogatja a homoszexuális extra jogokat?

2015. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Az mióta "extra jog", hogy valakit ugyanazok a jogok illessenek meg, int bármilyen más embert? Üdv rettegiéknél.
2015. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

A libsi a liberális és a bibsi összerántása. Szlenges gúnynév.


A "liberális" pedig koronként/kontinensenként/gazdasági és ideológiailag is mást jelent. Japánban is, az UK-ban is létezik "Liberális Demokrata Párt" nevű párt ugyanolyan névvel, totál mást hisznek és gondolnak.

2015. dec. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
84%
politizálás nélkül is lehet válaszolni a kérdésre:a liberális szótárbeli jelentése Szabadelvű, engedékeny, bőkezű.
2017. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%
A libsik szimplán hülyék igazából ez a legjobb megfogalmazás. :)
2018. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
93%
Jelentése: liberális + bibsi (zsidó). Az az eset, amikor valaki álnéven bátran zsidózik, de még azt sem meri leírni, hogy zsidó, mert még álnéven is fél a jogi(?) következményektől.
2019. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!