Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nagyjából mennyi idő alatt...

Nagyjából mennyi idő alatt tanul meg valaki felnőtt korában angolul ha angol nyelvterületre költözik és angol anyanyelvűekkel él, dolgozik?

Figyelt kérdés

Minimális angoltudásról indulva.


Valakitől hallottam hogy ő fél év alatt tanult meg(nem tudom volt e vmi alap tudása) még gyerekkorában, úgy hogy oda járt iskolába, angolul beszéltek természetesen de otthon a szüleivel csak magyarul.


2016. jan. 19. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a valaki hazudott. Mikor ertitek mar meg, hogy az ilyen mennyi ido alatt kerdesre nem lehet valaszolni. Attol fugg mit is dolgozol.
2016. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindig kommunikálsz, ha nem teljesen egyedül dolgozol, de még akkor is legalább az ügyfelekkel.
2016. jan. 19. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is pont fél évet akartam írni. Felnőttként olyan angol iskolába jártam ahol egynyelvű angol tanárunk volt. Előtte otthon könyvből kezdtem ismerkedni az angollal. Fél év múlva már angol verseket írtam, ami szerinte is jól sikerült.

Aztán a második félévben lett egy magyar tanárunk, a rabszolgahajcsár tanítási módszerével. Egy időben kellett írni, táblára figyelni, figyelni mit mond természetesen két nyelven, szótárazni, majd otthon meg házi feladatokat megoldani természetesen a világ legsztahanovistább iskolájának címére pályázó mennyiségben. Hatására még az angoltól is elment mindenkinek a kedve.

2016. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!