Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy idegen nyelvet se tudok...

Egy idegen nyelvet se tudok rendesen megtanulni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mindegy milyen nyelvet tanulok, képtelen vagyok használni, mert hiába tanulom meg az alapokat, meg a szavakat, gond nélkül beszélek is rajta, de egyszerűen nem értem, hogy mit mondanak nekem.

A beszédértésemmel amúgy sincs rendben valami, sokszor magyarul se értem meg elsőre, hogy mit mondanak nekem, van úgy, hogy többször rá kell kérdeznem, hogy mit mondtak. Sokan azt mondják, hogy rossz a hallásom, azonban ez nem igaz, nagyon érzékeny a fülem, azt hallom, hogy mondanak valamit, de nem értem, hogy mit.

Évek óta tanulok angolul, gond nélkül meg tudok rajta szólalni, de bárki szól hozzám angolul, egy szót se értek belőle. Most németül szeretnék megtanulni, de úgy érzem nem érdemes folytatnom addig, amíg meg nem tudom, hogy miért nem bírom megérteni, hogy mit mondanak nekem és meg nem oldom a problémát.

Van valakinek ötlete, hogy ilyen esetekben mit lehetne csinálni, vagy hova lehetne fordulni?



2016. jan. 30. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézzél filmket / sorozatokat angolul feliratosan.
2016. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj ki az adott nyelvet beszélö országba legalább 1/2 évre.
2016. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megvolt mindkettő. A műsorok nem érnek semmit, a külföldi tartózkodás csak a nyelvtudásomon javított, de ugyanúgy nem értem, hogy mit mondanak nekem.
2016. jan. 30. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a fentiek sem segitettek, akkor neurologiai problemaid lehetnek.
2016. jan. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok.
2016. jan. 31. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!