Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnám egyedül elsajátí...

Hogyan tudnám egyedül elsajátítani az angol nyelvet?

Figyelt kérdés

Az amerikai angolról van szó. Itthon a brit angolt tanuljuk, ami nem is lenne baj, de magyarul, keveset és ezzel a tudással még középszintű nyelvvizsgám se lesz. Olvasgatok angol könyveket, weboldalakat, de egyszerűen nem ragad meg szinte semmi. Tanárhoz nem szeretnék fordulni, vagy kéne? Szeretném egyedül elsajátítani a nyelvet és megtanulni, hogy a későbbiekben használhassam mert a céljaimhoz szükség van rá. És igazából tetszik is. Olvasni tudok, fordítani is. De beszélni nem, és írni se nagyon, mivel a szabályokat nem tudom így megtanulni. Mit kéne tennem? Tippek? Menjek el egy könyvtárba és üljek a szótár felett? Önerőből egyedül meg tudom tanulni? Hogyan?


A segítségeket előre is köszönöm!



2016. febr. 7. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a beszéddel akadnak gondok, akkor nyilvánvalóan azt kell sokat gyakorolni. :D Az internet korában ez se túl nagy ördöngösség, regisztrálj pl. Interpals-ra és keresgélj amerikaiakat, akikkel aztán Skype-on gyakorolhatsz.

A nyelvtani alapokhoz szerintem a Duolingo tökéletesen jó és a szókincs is viszonylag alapos a szinthez képest. Persze nyilván nem úgy, ha az ember egy nap alatt végigszalad az egészen, hanem lassan haladva, a régieket folyamatosan frissen tartva.

A szótanuláshoz még érdemes lehet az angol Wiktionary-t is használni, mert nagyon sok kifejezés mondatba van foglalva, ami sokkal könnyebbé teszi a memorizálást. Az semmiképpen sem kifizetődő, ha a szótár felett görnyedsz! Inkább írd be az új szavakat, kifejezéseket Quizlet-re és gyakorolj ott. Sokkal jobban megmaradnak így.

Vedd magad körül a nyelvvel, hiszen az anyanyelvedet is így sajátítottad el. Próbálj meg angolul gondolkodni, amikor csak lehet. Fordítsd le magadban azt, amit csinálsz/csinálni fogsz az adott napon, beszélgess el magaddal!

2016. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kihasználom ezeket, igyekszem. Beszélni szoktam magamban, csak ugye a kiejtésem nem tudom, hogy jó-e :D
2016. febr. 7. 19:37
 3/4 anonim válasza:

Szia!:) Szerintem próbálkozz amerikai sorozatok nézésével. Kezdetben magyar felirattal próbálkozz, aztán angollal. Nagyon sokat lehet velük fejlődni. Nekem nagyon sokat segített. Az amerikai angol nagyon leegyszerűsíti a dolgokat, sokkal rövidebb válaszokat adnak. Egyszerűbb, míg a brit túlbonyolítja. Ez tök jó, főleg hogyha szeretsz sorozatokat nézni, mert jól is szórakozol, és olyan szinten fejlődik az angolod, hogy észre sem veszed.

De próbálkozhatsz filmekkel is. Nagyon sokat segítenek.

A nyelvtannal kapcsolatban, pedig nagyon sok honlap pl. az 5percangol is foglalkozik a nyelvtannal. Ott találsz feladatokat is, valamint párbeszédeket arról, hogy elmész a fogorvoshoz, és akkor mit mond, hogyan menj be, vagy ugyanez fent van vásárlással.

Remélem tudtam segíteni :)

2016. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ki fogom ezt próbálni, a filmekkel szoktam és témyleg jó :) Köszi a tippet.
2016. febr. 13. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!