Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek meg lehet tanulni...

Szerintetek meg lehet tanulni egyedül angolul?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni angolul alap/középfokon . Szinte 0 az angoltudásom , a középiskolába németül tanulok és 2. idegennyelvként sem az angolt választottam . Ha sorozatokat nézek angolul , angol felirattal és veszek nyelvkönyvet is akkor mennyi idő alatt , milyen szintre tudom felhozni az angoltudásom ? Van olyan aki ilyen módszerrel tanult ? Előre is köszönöm a válaszokat :) 15/l

2014. nov. 26. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nulla tudással nem fog segíteni az angol felirat semmit. A nyelvkönyv az igen.
2014. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kossuthnak ment...
2014. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Én sosem tanultam angolt iskolákban. (csak németet) Nyelvkönyvet sem használtam és 1.5 év alatt anyanyelvi szintre sikerült jutnom. Az út egyszerű volt, természetesen nem nulla angoltudással indultam el. Egy online játék sokat segített, ott kezdődött minden. Logikusan 90% feletti volt a külföldiek aránya, az ottani chatfalon pedig kötelező volt az angol, bár én nem tudtam semmit. Így megosztottam a képernyőt és beírtam a webforditas oldalt, majd szépen egyesével bemásolgattam a mondatokat. Ahogy telt az idő, durván fél év telhetett el, amikorra már az oldal nélkül is ment a dolog, persze rengeteg szó volt még, amit nem tudtam, de ezeket már csak kiírtam és később rákerestem, vagy épp sikerült rájönnöm a szövegkörnyezetből, mit is jelent. Ez a fél év adott egy olyan alapot, amivel fogtam magam és kilibbentem külföldre. Természetesen ott már mindenhol csak angolt hallottam, így onnantól kezdve szótárokat kellett csak szereznem. Normál és hangosszótárak. maga a nyelvtan beleég a tudatodba, ha csak azt hallod éjjel nappal, persze ehhez kell egy kis strapa. Pontosan 1 év telt el utána és már folyékonyan beszéltem, ma már angol akcentussal. Azért is volt könnyű dolgom, mert soha nem hallottam magyar akcentussal kiejteni egyetlen nyamvadt szót sem, egyből azt kaptam, ami kellett. Ez volt már jó pár éve. A magyar feliratos angol filmek nagyon jók, én is kihasználtam annak idején ezt a lehetőséget. Egy idő után, ha már rájössz, hogy hol szúrták el a fordítást, már nagyon jó alapod van, hogy te is "libbenj". Egyelőre 15 éves vagy, szóval időd mint a tenger. :) Szóval a válaszom, hogy igen, sikerülni fog, ha nagyon akarod. Még ha csak az alapot is tanulod meg, odakinn majd később bőven ráérsz fejleszteni. Ne engedd, hogy bárki is befolyásoljon és akkor minden rendben lesz. :) Sok sikert!
2014. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

#3

Azt megkérdezhetem, hogy te mit értesz anyanyelvi szint alatt? A szókincsed például kb hány ezer szóból áll? Illetve fel tudnál sorolni néhány olyan (szép)irodalmi művet, amit gond nélkül el tudsz olvasni angolul?

2014. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

meg lehet tanulni legalabb kozepszinten egyedul, nekem igy jott ossze a roman majd az angol, foleg sorozatok segitsegevel

de azert tobb kell mint egy ev, foleg ha 0-rol indulsz

2014. nov. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert a kerdezonek!

3-as! Ne magyarazz mar, egy ev alatt, "anyanyelvi szint". Na jo, mint mar valaki irta, attol fugg, hogy neked mi szamit anyanyelvi szintnek.

Webforditassal beszelgettel angol anyanyelvuekkel? Jo szorakozast szolgaltattal neki, az biztos.

2014. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Állítólag a webfordítás nem tud rendesen angolból magyarra fordítani, de a fordított irány viszonylag jó. Csak a te fejed fájdul meg, mire kihámozod, hogy ők mit akartak neked mondani.
2014. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Koszonom, Utolso!

Kiprobaltam, majdnem olyan zagyvasag mint angolrol magyarra.

2014. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
"4". lassan 6 éve élek angliában, 2 évet Svédországban is éltem, majd visszatértem angliába a letelepedésem már folyamatban van. Hogy hány ezer szóból áll a szókincsem, várj megszámolom a kedvedért... :))) A hozzád hasonló "hitetlenkedők" miatt van annyi sikertelen, kudarcra ítélt ember Magyarországon. Nem azzal kell foglalkozni, hogy ki mit mond, hanem csinálni kell. Amíg leírtad a primitiv kérdésed, már megtanulhattál volna legalább 5-10 szót angolul. Ja hogy ez így megy?.. :))) Egy éven keresztül SEHOVÁ nem mentem. Reggel munka, aztán délutántól lefekvésig tanulás, kivéve hétvégeken, mert akkor egész nap csak magoltam a szavakat és mondatokat szerkesztettem, abból a szókincsből, ami rendelkezésre állt. Filmet kizárólag úgy néztem 1-2 hónapig, hogy felirat és angol nyelv, de amikor már zavart a fordítás, akkor angol nyelv és angol felirat. A webforditas pedig igen kusza és semmitmondó, talán még szánalmas is egy profi angolosnak, de leírom még egyszer, kizárólag arra használtam (nulla angoltudással kezdve), hogy nagyjából megértsem az online játékokban lévő embereket, erre elképesztően hasznos volt. Közel fél év így telt el és bőven elegendő volt arra, hogy már forditás nélkül is megértsem azt, amit közölni akarnak, ezzel indultam útnak. Fél évről van szó ember... ha csak percenként 2-3 szót tanulsz meg, az három óra vetületében közel 500 szó naponta. Itt csak 3 óráról beszéltünk... A nyelvtant nem kellett tanulnom, mivel folyamatosan előttem volt a chateken és aztán angliában. Ha egy kisgyermek, aki meg sem közelíti egy felnőtt szellemi kapacitását, képes tanulni könyvek nélkül, akkor neked is menni fog. Az anyanyelvi szint mit is jelent? :D Azt jelenti hogy folyékonyan tudsz írni, olvasni, beszélgetni az angol akcentus pedig általában kifejlődik, ha akarod, ha nem. (kinn, magyarországon logikusan nem fog) Angol szépirodalmat nem olvasok, ahogyan magyart sem olvastam...de gond nélkül tudnék olvasni, még akár könyvet is írni könnyedebb irodalmi stílusban, de ez a világ nem érdekel. Valószínűleg van még olyan szó irodalmi tekintetben, amit nem ismerek, de ez elmondható magyar viszonylatban is. Lassan 6 éve élek odakinn, az ilyen emberektől mindig viszolygok, tipikus magyar mentalitás. "Nekem nem ment, akkor neked sem mehetett!" Amíg te elmélkedsz, én vígan élem az életem és még stresszelnem sem kell, mert voltam annyira élelmes, hogy nem siránkoztam, hanem éjjel-nappal tanultam, feláldoztam mindent. Nincs se mentális, se fizikai, se anyagi problémám. Most pedig kicsit betegen, de boldogan várom a karácsony közeledtét és miközben olvasgatom a negativ hozzászólásokat, illetve nézem a "0% hasznosságát a válaszomnak", csak mosolygok rajtatok. A karácsony közeledtét sem azért várom, mert végre anyagi problémák nélkül kell megélnem, hanem mert végre újra kicsit többet lehetek együtt a családommal, ami jelenti konkrétan az édesanyámat. Jelenleg franciául és spanyolul tanulok, melyek már nem tűnnek olyan egyszerűnek mint az angol, de legalább mókás. Rettentő jó úgy tanulni, hogy már nem kell a teljes napomat rászánnom, mert nem a megélhetésemről van szó (ahogy annak idején angliában), hanem pusztán hobby. Mindent leírtam ami fontos. Előre várom az újabb 0%-ot... :)) Talán nem a "like" gombot kéne nyomogatni, itt, vagy facebookon, hanem tanulni kellene gyerekek, de ezt biztosan nem én fogom helyettetek eldönteni.
2014. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

"Hogy hány ezer szóból áll a szókincsem, várj megszámolom a kedvedért"

Tessék, számold meg:

[link]


Nem kétlem, hogy magas szintre el lehet jutni kitartó tanulással, de másfél év alatt az anyanyelvi szint kicsit hihetetlennek tűnt. Azért bátorkodtam említeni a szépirodalmat, mert ott lehet igazán embert próbáló szófordulatokba és nyelvtani szerkezetekbe botlani, míg egy online játékban a chat kimerül a "lol pwnd asd" szintű megnyilvánulásokban (annál is inkább, mivel a játékosok zöme maga is idegen nyelvként töri az angolt).


"Ha egy kisgyermek, aki meg sem közelíti egy felnőtt szellemi kapacitását, képes tanulni könyvek nélkül, akkor neked is menni fog."

Lehet könyvek nélkül tanulni, de azért meglátszik az ember helyesírásán, ha soha nem vett könyvet a kezébe - elég csak körülnézni ezen a weboldalon :D

Illetve van néhány olyan nyelvtan (pl. future perfect continuous), amit "éles" helyzetben a büdös életbe soha nem fogsz hallani, de azért hozzá tartozik az angol nyelvhez - és egyúttal az anyanyelvi szinthez is.


Mindezek ellenére én nem leszólni akarlak - a kitartásod csodálatra méltó és példaértékű, és biztos vagyok benne, hogy nagyon jól tudsz angolul -, csak az anyanyelvi szintet érzem egy picit túlzásnak.

2014. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!