Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent számotokra az...

Mit jelent számotokra az anyanyelv?

Figyelt kérdés
Nagyon foglalkoztat engem mostanában ez a kérdés, és kíváncsi vagyok,hogy mit jelent számotokra az anyanyelv, pl a magyar.

2016. febr. 16. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Balszerencsét. Mert eddig sokra nem mentem vele, sőt csak hátrányban voltam. Angollal/némettel jobban meg lettem volna áldva.
2016. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 schamuelson ***** válasza:

Amíg nem olvastam ezt a kérdést, nem is fogalmaztam meg magamban, mit jelent számomra a magyar nyelv. Olyan természetes dolog volt, mint a lélegzetvétel. Az iskolában, mikor tantárgyként kellett vele foglalkozni, nem kedveltem különösen, pedig rengeteg könyvet olvastam. Különlegességére, egyediségére, szépségére pedig azóta jöttem rá, mióta különféle anyanyelvű emberekkel dolgozok együtt. (Nyilván nem a magyar a munkanyelv.)

Én szerencsésnek érzem magamat, hogy ez az anyanyelvem, mert idegen nyelvként jól megtanulni gyakorlatilag lehetetlennek tartom a nehézségei miatt.

2016. febr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :))
2016. febr. 16. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
számomra fontos, viszont 32 évig nem beszéltem magyarul. 1981-ben disszidáltam, 2013-ban tértem vissza Magyarországra. Az egyesült államokban nősültem, ott születtek a gyerekeim, teljes mértékben csak angolul beszéltem. Bizony, amikor hazajöttem, igencsak keresni kellet a szavakat, hogy tudjak beszélgetni, és elég nehéz volt megérteni, amit mondtak vagy kérdeztek. Gond volt az, hogy összerakjak egy értelmes mondatot. Odakint soha nem foglalkoztatott az, hogy nem beszélek magyarul, hogy magyar az anyanyelvem és hogy magyar vagyok. Eltelt több mint 30 év, és egyszer csak hiányozni kezdett a hazám.
2016. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen sokszor van, hogy elhagyjuk azt, ahol születtünk, és később hiányozni kezd. Nagyon jó az, hogy mégis megtanult/megtanultál újra magyarul. Sok embernek nem sikerül.
2016. febr. 18. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!