Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért használjátok sokan...

Miért használjátok sokan magyar szövegbe a "sexy" angol szót a magyar "szexi" helyett?

Figyelt kérdés
A sexy angolul van, magyarul nincs ilyen szó. A szexi a magyar megfelelője, olyan béna ez a sexy-zés, mikor volt, van magyar megfelelője. Csak mostanában terjedt, el egy pár éve látni csak, de helytelen így használni.

2016. ápr. 29. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
10-15 éve még a szex szót is s-sel volt szokás írni. magyarul nem igazán használtuk. nézd meg pl. még ma is úgy írják hogy szexxel, nem pedig szexszel, ha -val,-velt toldanak hozzá. mert egyszerűen idegen számukra (meg hát nem is figyeltek sose a suliban), a sexy meg szerintem nem idegen számukra nyelvileg.
2016. ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szekszi
2016. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Igenis értettük és szégyelljük magunkat:-((( De ha a kedves tanár ur/nö (nemkivánt törlendö!) figyelmesen olvassa az itteni hozzászolásokat, sokkal alapvetöbb nyelvtani helytelenségeket is fellelhet. Helyes nevelésünk érdekében kérjük ezeknek is a rendszeres, épitö jellegü kritikáját. Tisztelet nélkül:egy helyteleniro.
2016. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Bagoly mondja:

"magyar szövegbe"

- Helyesen: "magyar szövegben".

"A szexi a magyar megfelelője"

- Helyesen: a magyar helyesírású megfelelője. Magyarosan kiejtve semmi különbség a két szó között.

"Csak mostanában terjedt, el egy pár éve látni"

- Azért a vessző helyét találjuk meg. Az pedig egy hiányos mondat, hogy "egy pár éve látni"

"de helytelen így használni"

- És hogyan volna helyes használni?

2016. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy kifejezetten ezt a szót nem tanítják a sulikban. De az ember olvas különböző irodalmat, újságcikkek tömkelegét, ezerszer is találkozik a szexi-vel, de kizárólag így: szexi. A sexy pedig csak az egymás közötti írott beszélgetésekben tűnik fel és sokan átveszik, ragad egyik tudatlan emberről a másikra, helytelenül. Bocsánat, hogy szóvá tettem, de hemzseg az angol sexy a neten a magyar beszélgetésekben, szerintem ciki, mert magyarok vagyunk és van rá szavunk réges rég. A bluetooth-ra nincs pl., de a szexi nem ilyen.
2016. ápr. 29. 20:01
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én azt figyeltem meg, hogy pl. a kaució szót nem tudják leírni, csak kaukcióként, de az istennek nem használnák a magyarabb óvadék szót rá...:D
2016. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es: " 10-15 éve még a szex szót is s-sel volt szokás írni. magyarul nem igazán használtuk. "


Nem tudom, te hol éltél, de mi fiatal korunkban már szexként, sz-szel írtuk, és elég sokszor használtuk is, pedig 58 éves vagyok, azaz valamivel korábban voltam fiatal, mint amit te írtál.

2016. ápr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez olyan, mintha azt írnánk: megyek a supermarketbe, a discóba, felszállok a busra vagy inkább autoval megyek. Szerintem érthető, aki nem érti annak mindegy, csak egyszerűen írja így szexi. Még a helyesírás ellenőrző is kiemeli a sexy-t.
2016. ápr. 29. 20:10
 9/15 piriiiii ***** válasza:
100%
Én sem értem, szerintem is béna. A sex is béna. Csak röhögök, ha valaki így használja. Mondjuk részletkérdés.
2016. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
De még mindig nem érted, hogy itt csupán helyesírás kérdéséről van szó? A "sexy" is magyar szó, hiszen magyar szövegben használják, és értelmes vele a szöveg, csupán a helyesírását lehet kifogásolni.
2016. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!