Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti az alábbi nyelvek közül...

Ti az alábbi nyelvek közül melyiket beszélnétek legszívesebben? Indoklást is írjatok!

Figyelt kérdés

Az angolt és a németet kiveszem a listából ugyanis ezeket mindenkinek tanulnia kell.


- Francia

- Holland

- Dán/Svéd/Norvég

- Finn/Észt

- Litván

- Lett

- Lengyel

- Szlovák/Cseh

- Román

- Bolgár

- Szerb/Horvát/Bosnyák avagy szerbhorvát

- Szlovén

- Olasz

- Spanyol

- Portugál



2016. máj. 8. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezek közül egyik se nagyon érdekel. Ha muszáj választani, akkor dán vagy cseh. A dánt Dánia miatt. Mert szerintem jó az életszinvonal ott. Cseh, mert szeretem a filmjeiket.

Amire láttam állást már : holland, olasz, francia.

2016. máj. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Először egy megjegyzéssel kezdeném, miszerint nem kötelező azt a két nyelvet mindenkinek tanulni. Én angolt tanulok és mellette oroszt, németre nem is volt lehetőségem.

Ezek alapján a németet mondanám, mert nekem kifejezetten tetszik az a nyelv.

Ha azonban a listából kellene választanom, akkor a spanyolt mondanám, régi vágyam, hogy megtanuljak spanyolul.

2016. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amikor leírtam az első mondatot annyira tudtam hogy valaki beleköt nehogy már elmenjen mellette mert akkor nem lesz meg a napi okoskodás.
2016. máj. 10. 00:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Őszintén: egyiken se nagyon gondolkozom, engem Ázsia érdekel. De hogy mégis válaszoljak:


Finnel szívesen foglalkoznék, alapszintem ismerkedtem is már vele, meg szerintem magyarként illik is valamennyire képben lenni a rokon nyelvekkel. Hangzásra is tetszik, de megmondom őszintén, nincs három életem, és annyira hú de nagyon nem vonz az észak világa. De azért mégis képben szoktam lenni úgy "youtube-szinten" az aktuális dolgaikkal.


Franciát nekem még kellett iskolában tanulni jó 25 éve. Baromira nem érdekelt, és eszem ágában nem lenne most sem azt tanulni, de azért mégis ott mozog az emberben, hogy van egy ilyen kárba vesző féltudása. De hát nem ez lesz az egyetlen, ha utólag visszanézek... A német is lassan erre a sorra jut, úgyis mindig az angolt várják.


Ami még nálam szóba jönne: az a csehszlovák, jugó, román. Ha most nagyon összeszedném magam, kiráznék azért pár száz szláv szót a kisujjamból. (Na de kb. úgy, hogy az minden szlávra jó, de egyiken se lenne éppen helyes. Névszó-deklinációiktól meg aztán az isten óvjon...) De ha valaminek, akkor a szlávnak elég hamar gyakorlati hasznát veszi az ember. (Tőlünk is pár falura Szlovákia, bár nekem már a szomszédomban is szlovákok laktak.) Valahogy nagyon buta érzés lenne még a legalapvetőbb dolgokat sem érteni. Örülnék, ha beszélném ezeket a nyelveket, de arra jutottam, csak összekavarnak, mivel oroszul tényleg szeretnék megtanulni a jövőben normálisan, arra nagyon szükségem lenne, ha szeretnék Ázsiába eljutni.


A román az végül is egy kellemes nyelv (a többi latinhoz képest), valamennyit meg is értek belőle, (anno még mennyit volt átkapcsolva az antennás tv / rádió román csatornára, ha már nézhetetlen / hallgathatatlan volt a műsor,) de ha én most azt szeretnék tanulni, azt vagy eltitkolhatnám, vagy kb. felnégyelnének, ugyebár...


Többi nem érdekel. Bár a spanyolokat, portugálokat szeretem amúgy. De megint csak nincs három életem...


(Kérdéseden felül: Háromféle török nyelvet próbálok tanulni párhuzamosan, az magyar anyanyelvűként nagyon hazai pálya, és perzsát szeretnék még nagyon. Tádzsikok miatt, a csadoros világ nem érdekel, meg az arab betűk is meghaladják a képességeimet. De előbb az oroszt kéne.)

2016. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem okoskodásnak szántam, csak megjegyeztem. Ha tudtad, hogy nem igaz, minek írtad le egyáltalán? Hogy belekössön valaki és te abba a valakibe köthess bele?
2016. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hogy ne lenne már igaz?

Angolt és németet kell tanulni, és HA szerencsés(vagy olyan helyre kerülsz) vagy, tudsz választani másik nyelvet.

Harmadik válaszolónak köszönöm!

2016. máj. 10. 22:27
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként meg az oldal neve: "Gyakori kérdések"

Hogyan válaszolunk a kérdésekre?

Ugye a válasz a kérdésben is megvolt.

Válaszokkal, és nem véleményekkel.

Mondjuk ez pont azon ritka esetek egyike amikor kell a vélemény, na de nem a megjegyzés kell.

2016. máj. 10. 22:31
 8/9 anonim válasza:
spanyol és talán francia
2016. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Legjobban a Spanyol. :) Szerintem szép nyelv
2016. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!