Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van valamilyen írott-íratlan...

Van valamilyen írott-íratlan szabály a pakol ige használatára?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sokan helytelenül használják, mikor a pakol igével a tesz, rak szavakat helyettesítik olyan esetekben, amikor valami kisebb tárgyról van szó. Nem hiszem, hogy lenne egy súly-méret korlátozás, de feláll a hátamon a szőr, mikor azt látom-hallom, hogy pl. Pakoltam neked tízórait, de a klasszik viccet is olvastam már úgy, hogy A férfi szájába akkor lehet csikket pakolni, ha muszáj...

Pakolni nagy, nehéz dolgokat szoktak, nem?

Ez csak engem zavar? :D


2016. máj. 26. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg inkább darabszám elvégzett munka idejével összekapcsolt szónak hat, pl pakolj el a szobában mert jönnek a vendégek, vagy kipakolták a lakását , kipakolta a portékáit, mind egy tobb elemet mozgató folyamatot ír le ami időben nem egyszerre történik hanem egymás után folyamatosan. De Lego kockákat is lehet pakolni, pakolaszni es szekrényeken is. Számomra inkább ilyen értelemmel bír.
2016. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de mégis honnan veszed, hogy attól, hogy te így szoktad használni, attól ez még így is helyes? Mások meg másképp szokták használni, a te szavad áll szemben az övékkel, és mindenki szava ugyanannyit számít.


Egyébként meg a szótár szerint a pakol azt jelenti, hogy "berak, elcsomagol". Egyáltalán nem fűződik hozzá olyan jelentésárnyalat, hogy csak nagyobb dolgokat lehet pakolni. A Czuczor–Fogarasi-féle szótár pl. ezt írja:


"PAKOL: Holmit, különösen elszállítás végett, ládába, zsákba, tarisznyába stb. belerak, csomagol. Bepakolni az útravaló ruhákat. Kipakolni a holmit, ami t. i. be, és öszve volt rakva. Tréfás, népies kifejezéssel: bepakolni az ételből am. sokat enni."

2016. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legjobb a "Pakolászold már összefelé magad!" kifejezés :)
2016. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!