Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Romániában és Szlovákiában...

Pityesz kérdése:

Romániában és Szlovákiában hányan tudhatnak beszélni/olvasni magyarul?

Figyelt kérdés

Nem a demográfiai adatok érdekelnének, hanem hogy konkrétan hányan érthetnek meg egy magyar nyelvű webshopot vagy épp lehetnek potenciális vásárlók ebben a két országban?

Mert pl Romániában a közel 20 milliós népességből demográfiai adatok alapján 1,2-1,3 millió magyar, de szerintem a nyelvet használók/megértőknek többnek kellene lennie nem?

A lényeg, hogy lenne egy webshopom és kihasználva ezt a sajátságos helyzetet, hogy a környező országokban sokan érthetik meg, gondolkozok rajta, hogy hirdetném Szlovákiába és Romániába is (legalábbis a magyarul beszélő részekre) a magyar nyelvű shopot, de .sk és .ro domainekkel (így a böngészők nem szórnák ki kapásból mint "külföldi weblap"), természetesen az árak kapásból euro-ban illetve lei-ben jelennének meg adott országban.

Szállítási díj és idő azonos lenne a belföldi rendelésekkel.

A webshop szövegezése még megoldható lenne román és szlovák nyelvre, de 6-8000 termék leírását gyakorlatilag lehetetlen lefordítani, max angol jöhetne szóba, de az is óriási munka lenne.



2016. jún. 6. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A magyarlakta teruleteken van eleg sok roman aki jol beszel, vagy legalabb erthetoen. Viszont irni-olvasni magyarul ezek kozul eleg kevesen tudnak.

Szoval marad az alap 1.2 magyar celkozosseg.

2016. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is amondó vagyok, hogy a magyarokon felül ne számíts nagy célközönségre. Ha a románokra és szlovákokra is ki akarod terjeszteni a piacodat, akkor elkerülhetetlen a szlovákul illetve románul tudó munkatárs bevonása. Nem csak a honlap miatt, hanem a vevőkkel való kommunikáció miatt is.
2016. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!