Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen könnyebb (nem világ-)...

Milyen könnyebb (nem világ-) nyelvet/nyelveket tanuljak, amelyekkel plusz pontokat szerezhetek?

Figyelt kérdés

A kecsua nyelv például érdekel is. Nem tudom, könnyű-e vagy sem.

Egyébként ezeket találtam, de nem tudom, beszámítják-e, mert azt hiszem mesterséges nyelvek. A toki pona tuti.


pidzsin

tok-piszin

toki pona


Egyébként meg ezeket írták valahol:


Arabic is the easiest to learn,

Hindi is the easiest to speak

Telugu is the easiest to identify

Marathi is the easiest to adopt

Tamil is easiest to understand.

Swahili


2010. ápr. 12. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, akkor már inkább tanulj meg angolul. Az sem nehéz.


Vagy ha mindenképp ilyen hulladék nyelvet akarsz, tanulj meg beás cigányul, végtelenül egyszerű, talán néha még hasznát is veheted, és még pont is jár érte.

2010. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!



Az angol már megvan, de több pont kell. Cigány nyelvet inkább nem. Na jó, az első hármat elfelejtem. A többiből viszon nem tudom, melyik lenne jó. A kecsuát tényleg szívesen tanulnám, mert mennék Peruba (ha lenne rá pénzem :), és érdekel a kultúra) csak nem tudom, mennyire egyszerű, vagy nehéz. Még afrikai nyelveket nézegetek.


Üdv!

2010. ápr. 12. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezek az egzotikus nyelvek biztos érdekesek, szívesen tanulnám is , ha, ha...


Az első hármat biztos nem fogadják el, a többi pedig izgalmas, de nem olyan könnyű, hanem tele vannak a magyar és az angol nyelvben ismeretlen fogalmakkal. Egyszerűbb a magyar jelnyelvet megtanulni.


IV. igetörzsbeli maszdar (arab)

12 nem (szuahéli)

...a többiről nem tudok efféléket.

2010. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt egy angol felsőfokúért már megkapod a maximálisan kapható 50 pontot. Ennél többet, ha 8 nyelvvizsgád van sem kaphatsz.

Másrészt pedig csak olyan nyelvre kaphatsz pontot, amelyből Magyarországon lehet állímilag elismert nyelvvizsgát tenni. És szerintem nincs köztük hindi, telagu és hasonlók. Szinte kizárólag európai nyelvet tudok elképzelni meg esetleg az arabot.

2010. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!