Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg a szlovák a világ...

Tényleg a szlovák a világ legnehezebb nyelve?

Figyelt kérdés

[link]


Itt az áll, hogy a második helyezett magyar előtt a szlovák a legnehezebb, mert... "van 7 esete (Nominatív, Genitív, Datív, Akuzatív, Lokál, Instrumentál a Vokatív), kiemelt szavai (i – y), a melléknevek és igék ragozása. Tulajdonképpen a szlovák nyelvben ragozni kell az összes szófajt."

Aki tud itt szlovákul, tényleg olyan nehéz nyelv? És ha igen, "csak" a ragozás miatt?


2011. aug. 27. 01:18
1 2
 1/20 anonim válasza:
83%

lófa*szt


a szlovák könnyű nyelv

2011. aug. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
71%
én tudok szlovákul és ez barominagy hulyeség. A szlovák az egy dedós nyelv.
2011. aug. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kicsit csodálkoztam is, de mondom inkább megkérdezem, mert én nem tudok egy szót sem szlovákul.

Köszönöm a válaszokat! :)

2011. aug. 27. 02:42
 4/20 Tetszik a ***** válasza:
"460 millió ember beszél a spanyol." Hát ha az oldal szerkesztője se tudta megtanulni helyesen a Magyar nyelvtant, akkor ez az oldal minden, csak nem hiteles forrás.
2011. aug. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

nem egyáltalán nem nehéz


én is beszélem és tök logikus nyelv

az arab meg a japán na az nehéz

2011. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A magyaban meg akkor van 18 eset, mégsem azért nehéz. Mondjuk inkább a középmezőnyben van, ez baromság.
2011. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
a japán miért nehezebb a kínainál? és a finn mitől olyan q nehéz a kínaihoz képest? vannak fura szavaik, de könnyebb finnül írni, mint kínaiul... Minden héten keletkezik 2-3 új nyelv? mégis hogyan? valaki ül egy szobában, és fossa ki m agából a nyelveket? Meg megszűnik ugyanannyi? külön vadásznak a kis nyelvek beszélőire? fake az egész...
2011. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

1) Szerintem azok a nyelvek amik párezer írásjelet szükségelnek egyértelműen a lista eléjére kéne kerülniük.


2) Az egész személy és vélemény kérdése.


3) Nem.

2011. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Nem, nem a legnehezebb nyelv, mondom ezt szlovákiai magyarként. Az i-y olyan mint a magyar j-ly, meg kell tanulni, és a 7 esetből, már csak 6 maradt használatban (a vokatív nincs).
2011. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg a szlovák a világ legnehezebb nyelve?"


Kb. századszor linkeli be valaki ezt az idióta hoaxot. Egyszerűen hihetetlen, hogy mennyire szívósan tartja magát ez a baromság.


"Itt az áll, hogy a második helyezett magyar előtt a szlovák a legnehezebb, mert... "van 7 esete"


Ez a "hány esete van" számolgatás és az, hogy ez összefügg a nyelv nehézségével, már önmagában is bizonyítja, hogy fogalma sincs a nyelvekről a cikk szerzőjének.


"Tulajdonképpen a szlovák nyelvben ragozni kell az összes szófajt"


A kínaiban meg nincs "ragozás", mégse könnyű.

2011. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!