Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Brit vagy amerikai angol? Ha...

Tollbogre kérdése:

Brit vagy amerikai angol? Ha lehet, érveket is írjatok!

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

Erre a kérdésemre is nézzetek rá légyszi



2016. júl. 2. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mármint hogy melyiket érdemes tanulni?


Idegen nyelvként világszerte a brit angolt (Oxford English) oktatják. Aztán ha az alapok megvannak, akkor utána lehet specializálódni amerikai angolra, ausztrál angolra vagy egyébre.


Ha Jóskapista úgy hirdeti magát, hogy ő amerikai angolt oktat, akkor azt óvatosan kell kezelni. Főleg, ha még azt is hozzáteszi, hogy nincs nyelvtan, csak élő beszédhelyzet. Az kábé annyit is ér.

2016. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. júl. 2. 17:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, tanulás szempontjából, mert már c1- es szinten vok, de a beszéd az nem megy még annyira, elmentem Angliába nyárra nyelvet gyakorolni, de elbizonytalanodtam h valóban a brit angolt akarom-e beszélni.
2016. júl. 2. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, melyiket választod kommunikáció és – elvileg – nyelvvizsga szempontjából is. Viszont azt érdemes tanulnod, amelyik jobban tetszik neked, mert az sokkal könnyebben, kevesebb ráfordítással fog menni.


Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, de csak akkor érdemes bármelyik irányába specializálódni, ha már a legalapvetőbb beszédhangok kiejtése spontán beszédben sem okoz problémát, pl. megkülönböztetni:

– vine/wine

– tin/thin/sin/fin

– other/udder

– low/law

– bad/bed

– look/Luke

– hot/hut


Ha ez megvan, akkor lehet mérlegelni. A neten sokkal több amerikai forrást találsz, mint britet, de ha Angliában vagy, ott azért könnyebb lehet a britet elsajátíatni – már ha találkozol ott tényleges britekkel, mert én szinte csak külföldi vendégmunkásokkal találkoztam... Tőlük viszont nem érdemes nyelvet tanulni...

A britnek lényegesen több, és lényegesen változatosabb/eltérőbb akcentusai vannak, mint az amerikainak, e tekintetben érdemesebb az amerikait választani.

Az amerikainak annyi hátránya lehet, hogy nyelvvizsgán a vaskalapos, csőlátású vizsgáztató lepontoz érte, holott elvileg nem tehetné.

Amiért viszont teljes joggal pontozna le, az az, ha kevered a brit és az amerikai kiejtést a beszédedben. Ez valóban megnehezíti, hogy megértsenek.


Pl.

"last car"

brit: [lászt kháá]

amerikai: [leszt khár]


kevert: [lászt khár] – ezt egy amerikai "lost car"-nak vagy "lust car"-nak értheti...

2016. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon sokat segítettetek, mostmár eldöntöttem, az amerikait választom! :)
2016. júl. 4. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:
A British English-ben a Received Pronounciation-nél kevés elegánsabb dolog van. De lehet azt az ugatást is művelni, amit Peter Griffin művel a Family Guy-ban.
2016. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!