Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Sophie (német, angol, francia)...

Sophie (német, angol, francia) mit szóltok?

Figyelt kérdés

nem tudom, hova kell kiírni a nevekkel kapcsolatos kérdést, de ide írom, mert a nyelvhez is kapcsolódik.

szerintetek megérné a Zsófi keresztnevet Sophie-ra változtatni? (nem Szofira, mert az idétlen a fonetikus átírás miatt, bár tudom, h. a Sophie-t az a hülye hivatal nem engedélyezi. de a kérdés most csak arra vonatkozik, h. jobb-e a Sophie név?)

mert németben, angolban, franciában ezt használják, és könnyebben is kiejthető, szebb a hangzása.



2016. aug. 3. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép név a Sophie, de azért gondold végig, hogy egy magyar keresztnévvel is olyan szépen fog hangzani?
2016. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobban hangzik, mint a Zsófi, ráadásul a magyar nyelvtől sem olyan idegen, Kazinczy feleségét is így hívták, bár Zsófiként volt anyakönyveztetve.
2016. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
De kiejtve úgyis Szofi lenne? Akkor meg nem mindegy? Mutogatni akarod a személyidet, vagy az aláírásodat, hogy te bizony Sophie vagy nem Szofi?
2016. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Arra szamolj, hogy tobben formal Sophianak hivni mint Sophienak.
2016. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. nem mindegy (leírva többször van, mint kimondva)! ahogy az sem, hogy Dzsennifer vagy Jennifer.


2. miért hívnának Sophia-nak, ha következetesen Sophie-ként mutatkozom majd be és szignózom?

a Zsófi/Sophie és a Zsófia/Sophia 2, ma már különálló keresztnév.

2016. aug. 3. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem cserélném le. A Tamást sem cserélem le Thomas-ra. Amúgymeg vicces ahogy a külföldiek megpróbálják kimondani a magyar neveket.
2016. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, de én nem cserélném le.
2016. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!