Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen akcentust utáltok és...

Milyen akcentust utáltok és miért?

Figyelt kérdés
Én a magyar és a szláv akcentust, amikor az illetők németül vagy angolul beszélnek. :D

2016. aug. 14. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En nem utalkozom. Mindenkinek van egy akcentusa, de ezzel ugyse tudsz semmit se csinalni:D
2016. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szláv és szláv között ég és föld a különbség hangzásban. Az északi (keleti és nyugati) "tekerősebb", "csavartabb", "affektálóbbnak" hangzik magyar füllel, mint a "szerbhorvát" akcentusok.


(A bolgár és macedón meg valahol e kettő között hangzik, enyhe arabos beütéssel.)


A "szerbhorvát" nyelvek hangzása kb negyedrészt olaszos csengésűek, és jóval közelebb állnak a (standard) magyar nyelv hangzásához, mint mondjuk az orosz.


Az északi szláv nyelvek hangzása számomra nehezen megszokható, ellenben a délieké gyönyörűnek hangzik számomra, főleg a "szerbhorvát" akcentusok.


Gyakorlatilag össze se lehet hasonlítani az oroszt pl a horvát akcentusokkal, annyira nagyon mások. Ezért se értem ezt a szláv összemosás mániát hazánkban, nem beszélve a népekről: a szláv nyelven beszélők nagy része egyáltalán nem szláv nép, vagy csak minimálisan keveredtek velük, akárcsak mi, magyarok.

2016. aug. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Erről nem ők tehetnek. Magyar akcentusos, nyelvtan központú tanartól kezdenek tanulni 4. osztályban. Elsőtől kéne nyelvet tanítani vagy már oviban. Méghozzá anyanyelvitől.
2016. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt utálom, amikor akármilyen akcentusú embert nem értek meg. Ha megértem, amit mond, akkor nem zavar.

De ahhez az kell, hogy a másikat meg zavarja, ha nem értik meg, és próbálja megértetni magát.

És van, akiket egyáltalán nem érdekel, ha nem értik mások. Pl. a kínaiakat, vagy egyes spanyolféle anyanyelvű emberek.


És milyen akcentusokból kiválasztva utálod, kérdező, pont ezeket?

Esetleg fordítva is, mondjuk magyarul beszélő másokat.

2016. aug. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor lengyel próbál angolul beszélni. (De a magyar is bántja a fülem.)
2017. febr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az olyan magyarok csinált akcentusát, akik külföldön élve megjátsszák, hogy nekik már magyarul akcentusuk van.
2017. febr. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utóbbi, ez kissé előítélet részedről, bár biztos akad arra is példa. Azonban sokan közülük elmagyarázzák, hogy nem tehetnek erről érthető okokból: évekig ott élnek, sokszor magyar szót nem hallanak, csak olvasnak legfeljebb.


És hát az angol meg magyar akcentus eléggé eltér egymástól, tehát miközben -tegyük fel- NAGYON megszokja az ember az egyiket, nem feltétlen tud kapásból visszaállni a másikra.

2017. febr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18.04. Persze, pl. Teller Ede csak magyarul beszélt évtizedekig, hogy nem lett akcentusa, mi?
2017. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző, az olyan eset se zárható ki, hogy nem lesz akcentusa valakinek, évtizedek után. Van ilyen is.


Azonban a kint élő többségnek biztosan nehéz visszaállni, főleg, ha alig van lehetősége más magyarral beszélgetnie az illetőnek külföldön, a hosszú évei során. Úgyhogy őket is meg lehet érteni ilyen téren.


Az ellenpélda nem feltétlenül jelenti azt, hogy mintha kizárólag csak az ellenpélda volna a reális. Vagy igen, vagy nem. Az adott téma mélyebb vizsgálatából derül ki.

2017. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

14.59.


Nem, nem lehet megérteni, mert láttam eleget, hogy azt mondhassam, hogy színészkedés.

Tessék megfigyelni, a külföldi magyar boltokban.


Tudom, persze, nem láthattam mindenkit, stb.


Igényesség és jellem kérdése. Vagy soha nem is voltak magyarok, és akkor körbe is jártuk a témát.

2017. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!