Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez bevett szokás, vagy csak...

Ez bevett szokás, vagy csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Mesterdiplomám van orosz-német tanári szakon, ami elvileg garantálja, hogy C1 szinten beszélem az adott nyelveket. A főnökség most kitalálta, hogy abszolválnom kell egy államilag elismert nyelvvizsgát C1 szinten németből. Ez csak szerintem furcsa, vagy ez teljesen normális dolog?

2016. aug. 25. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:

...ami elvileg garantálja, hogy C1 szinten beszélem...


Ez kinek a megfogalmazása ? Le van valahol írva, vagy csak a "köztudatban" terjedt így el ? Ha esetleg le lenne írva, úgy másold ki és mutasd be a "főnökségnek".

2016. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak elvileg, vagy valóban garantálja, tehát hivatalos igazolásod van róla, hogy te C1 szinten beszélsz? Mert ha nem jogos a kérése, még akkor is, ha igaz, hogy ugyanolyan nehézségű vizsgákról beszélünk.

Mostanában változtattak egyébként ezeken, például most már hiába van akár felsőfokú nyelvvizsgád egy nyelvből, ugyanúgy érettségizned kell belőle. Ami nyilván hülyeség, hiszen és felsőfokúhoz képest még egy emelt is gyerekjáték.

2016. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fonok egy papirt akar, amire ra van irva/igazolja, hogy sikeresen letettel egy C1-es vizsgat.
2016. aug. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:
100%
Az én időmben még más volt a rendszer, de a nyelvszakos tanári diploma (ha ötös volt), felsőfokú nyelvvizsgának felelt meg. Annak kellene utána nézned, változott-e ez azóta (gondolom, a mesterdiploma nem kettest-hármast jelent:))), és amit előttem írtak, hogy le vagyon-e írva valahol; dokument, amit a főnökség orra alá tudsz dugni.
2016. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kétnyelvű gimibe jártam, érettségi eredménytől függően a nyelvi tárgyakból tett érettségit középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgának fogadták el, semmi külön igazolás nem kellett hozzá. (Akkor még nem volt A-B-C kategória sem, értelemszerű volt, hogy egy nyelvvizsgához szóbeli és írásbeli tudás is szükséges.)


Aztán a későbbi munkahelyeimen sem problémáztak soha a nyelvvizsgámon, simán elfogadták az érettségimet C1-ként, pedig a szabályozás valóban többször is változott közben.

2016. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Röhej! Egy nyelvtanári szak magasabb, mint bármely nyelvvizsga.
2016. aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Biztos a rokona vizsgáztató...

Normális ember azt nézi mit tudsz, nem azt miről van papírod. De aki még a papírok között is válogat, az emelt szinten hülye. Ez valami állami cég vagy szervezet? Szerintem magyarázd el neki, hogy a mesterdiploma több, mint egy nyelvvizsga, hátha képes felfogni. Mondd el neki többször is, az ilyenek számára idő kell, amíg leesik a dolog.

2016. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!