Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok, a segítségetekkel...

Angolosok, a segítségetekkel lehetnék én a hónap dolgozója?

Figyelt kérdés

Félig vicc, mert nincs ilyen cím az új melóhelyemen, és félig komoly, mert szeretném igényesen kiszolgálni a vásárlókat, szóval...


Tudnátok írni néhány useful mondatot, kifejezést arra az esetre, ha egy külföldi jön be hozzám vásárolni a Tescóba? :)) kasszázni fogok.


2016. aug. 31. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Good morning/afternoon/evening, how are you?

Where are you from?

For how long have you been in Hungary?

How are you enjoying your time here?

Do you have any difficulty communicating?

If you need any help with products or they location, or just a friendly chat, just approach one of the store's staff, we're here to serve you.

Thanks for shopping at Tesco, enjoy the rest of your stay in this beautiful country.

2016. aug. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* or their locations
2016. aug. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

"Do you have any difficulty communicating?"


És erre mit fog mondani?

2016. aug. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 chtt ***** válasza:
100%

Nekem ebből az első kettő meg az utolsó tűnik a leghasznosabbnak, a többire nehéz elképzelni, hogyan lesz időd, ha kasszázol.


hello

where are you from?

oh, are you enjoying yourself in Hungary/are you enjoying your holiday?

(I'm glad to hear that - mert remélhetőleg élvezi, és nem kezd panaszáradtba, hol mindenhol csapták be)

(How) do you like Hungary?

és az elköszönés nyilván:

Good-bye, enjoy your holiday here / have a great holiday / enjoy your stay here... (meg amiket az első is írt:)

2016. aug. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy dől el, hogy ki lesz a hónap dolgozója?
2016. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

61% Take your pick:


Not really, I get by.

I sure do! Hungarian is a funny language.

Not at all! You Magyar people, do speak English very well, just like yourself.

2016. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Chtt:))

Nem kell vegig mondani kerdezonek mind amit leirtam. Csak peldak.

De, fuggve attol mennyit vasarol az illeto, van ido egy rovid csevegesre.

Legalabbis a kasszasoknak akik engem szolgalnak ki, van, nem lokik le a zacskokat. Sot meg a hatamlevo is sokszor belelep a tarsalgasba. Baratsagos emberek vagyunk, na:)

2016. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 chtt ***** válasza:
100%

"Nem kell vegig mondani kerdezonek mind amit leirtam. Csak peldak."

Azért sejtettem, azért is adtam zöld kezecskét :), csak nékem nincsenek olyan jó tapasztalataim, mint Néked, az emberi türelemről és barátságosságról...

2016. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja, én sajnos annyira nagyon nem leszek barátságos, mert ahhoz túlságosan félénk vagyok a bizonytalan tudásom miatt. :D ilyenekre gondoltam, hogy "enjoy your stay here" vagy "thank you for shopping here, have a nice day" --> ha ez helyes így egyáltalán.


Köszi szépen mindenkinek, néhányat biztosan használni fogok. :)


Évekkel ezelőtt tescóztam én már nem keveset, de akkor sem követelték meg, hogy tudj angolul valamennyire. Most sem, viszont vidék helyett Bp-en kasszázom majd, és sejtésem szerint nem csupán szökőévente egyszer lesz külföldi vásárlóm. :D

2016. aug. 31. 13:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, de szerintem nem bájcsevegni akarnak majd, hanem reklamáció lesz, ha beszélgetésre lesz szükség... :D
2016. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!