Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Édesanyám lengyel és nyáron...

Édesanyám lengyel és nyáron kimegyek az ismerőseinkhez Lengyelországba másfél hónapra. Másfél hónap alatt megtudnék tanulni lengyelül?

Figyelt kérdés
Már kisbaba korom óta hallom anyut lengyelül beszélni, sokat beszél itthon lengyelül. Minden évben szoktunk menni Lengyelországba. A lengyel rokonok csak lengyelül tudnak így gondolom olyan környezetben könnyebb lenne megtanulni. Egy kicsit értem, de beszélni nem tudok.

2015. ápr. 9. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy másfél hónap alatt nem fog menni tökéletesen, de nagyon fontos lesz az az idő gyakorlás szempontjából.
2015. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem minden esélyed megvan arra hogy az alapokat elsajátítsd, csak rajtad múlik hogy meddig jutsz, igyekezz a minimumra szorítani az egyéb nyelvű (angol, német) kommunikációt.

Aztán ha megtetszik, akkor a következő nyárra majd érdemes elgondolkozni egy poloniás nyári táboron, amikor én voltam nagyon szuper volt és sokat fejlesztett a nyelvtudásomon. [link]

2015. ápr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lengyelen kívül csak németül tudnak egy kicsit, viszont én meg nem tudok németül. Így eléggé rá leszek "erőltetve" a lengyelre. Régebben voltam már lengyel táborban, 2x is és mindkettő nagyon jó volt.
2015. ápr. 10. 21:15
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Na ezt jó hallani, sok sikert a tanuláshoz és jó nyaralást!
2015. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!