Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme elkezdeni a spanyol nyelvet is?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok,nagyon megtetszett ez a nyelv. A magyar mellett még románt,angolt és németet is tanulok. Most a németet kéne megtanuljam az alapoktól,mert aztán meg lemaradok,de nagyon idegesít. Aztán jött az ötlet,hogy miért ne tanulhatnék spanyolt is szabadidőmben.

Szerintetek van értelme,vagy várjak még vele? Ha igen,akkor hol tudnám a legkönnyebben megtanulni?(Duolingo/valami más alkalmazás,oldal?)



2016. okt. 12. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Ha van időd, akkor van értelme elkezdeni, majd úgyis kiderül, elég kitartó vagy-e hozzá. Én személy szerint olyan könyvből szeretek tanulni, amibe le van írva a nyelvtan, és van sok példamondat, gyakorló feladatok, esetleg hanganyag is, ha meg valami nem világos, akkor rákeresek a neten, plusz mellé használok olyan szótárt, amibe az adott szóval vannak példamondatok írva. Emellett pedig az adott nyelven filmnézés + zenehallgatás. A Duolingot én nem szeretem, méghozzá azért, mert túl sokat kell a kívánt nyelvről fordítani, aztán ha már beszélsz egy újlatin nyelvet, akkor nem nagy trükk kitalálni, hogy mit jelent a mondat, amiből nálam az lett, hogy elég volt egy felületes pillantást vetnem rá, anélkül, hogy megfigyelném, hogy hogy van az adott szó leírva/ragozva már írom is, mit jelent plusz még arra kényszerít, hogy kapkodjak. Szóval ha olyan kedvem van épp, hogy megtanuljak 10-ig számolni, de nem tanulhatok meg addig 10-ig számolni, amíg végig nem csinálom a háziállatok1, háziállatok2, háziállatok3, vadállatok, evőeszközök, ételek, italok, fontos tárgyak 1, fontos tárgyak 2, kevésbé fontos tárgyak, stb leckéket, akkor azokat szépen összecsapom anélkül, hogy 5 perc múlva akármire is emlékeznék belőle.
2016. okt. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:

Hogy mikor tanulod, azt rádbíznám, e tudod, menyi szabadidőd van, mennyire foglalnak le a más kötelezettségek. Az, hogy érdekel és akarsz tanulni, mindenképp dícséretes, ha van rá erőd, hajrá.

(Mindig lesznek teendők az életben bármikor, és minél előbb elsajátítasz valamit, annál többet profitálsz.)


Szerintem a spanyol alapvetően könnyen tanulható és logikus. Hogy van-e használhatósága:

Azt tudod, hogy Spanyolország(Európa) és Dél-Amerika, ahol ez beszélt nyelv.

Ha Mo.-n maradsz, kicsi az esélye, hogy ezekkel az országokkal kapcsolatba kerülsz.


Nekem mint multi-szférában mozgó illetőnek az ugrik be, hogy esetleg Dél-Amerikai illetősűgű kollega lehetséges, de az esély kicsi; még USA-beli cégeknél is ritka (és persze multiknál mindeni a tulaj ország nyelvén tud már eleve). Szóval haszna szerintem sok nincs, csak ha direkt oda akarsz menni (Sp.o) vakációzni mondjuk, talán még dolgozni is, mert az a szíved vágya, amit uniós tagként (egyelőre) persze megtehetsz. Itt Mo-n maradna közvetlen haszon valószínűtlen.


BÁR! hogy mondjak valami pozitívumot:

az interneten használsz nyelvek listájában a spanyol 5. helyen van.

[link]

Tehát sok tartalom válik vele elérhetővé (és a tanulást is segíti). Ez nem elhanyagolható szempont!


Hogy jogyan tanuld:

ez megint csak olyan, hogy "amilyen módszerrel neked megy". :p (mint bármelyik nyelvnél.)

Nyelvisokola/magántanár (a sp. a top nyelvek között van, sulit találni nem lehet probléma); internetes fórumozás, levelezés, chatelés, olvasás, filmnézés felirattal-anélkül, szótárazás, szókártyázás-biflázás, ami neked tetszik.

2016. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!Arra gondoltam,hogy egyben az angol tudásomat is szeretném fejleszteni,ezért mindkettőt tanulnám egyszerre. Találtam is egy alkalmazást,egy próbát megér :)

Csak a némettel nem tudok mit kezdeni ...

2016. okt. 12. 18:04
 4/4 anonim válasza:
A Memrise-on tanulhatsz spanyolt, és németet is játékosan :)
2016. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!