Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan nevezik németeknél a...

Hogyan nevezik németeknél a az egyetemi tanulmányok végén elkészítendő szakdolgozatot?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatomhoz kell írni egy 1 oldalas összefoglalót német nyelven is, és az érdekelne, hogy a milyen megnevezéssel tüntessem fel magát azt, hogy "szakdolgozat"

Gépészmérnöki Bsc képzésről van szó. Mérnöki szakokon az alapdiplomát (bsc) ,,Szakdolgozat" -nak nevezik , míg a mesterdiplomát (msc) pedig ,,Diplomaterv" -nek. Németül a szakdolgozatra azt dobja ki a szótár, hogy : Facharbeit , Diplomarbeit. Próbáltam interneten keresni 1-2 német nyelvű gépész szakdolgozatot, de elég karcsú a felhozatal. Talán a Facharbeit-ról, annyi jött le nekem, hogy az nem konkrétan egyetemi szakdolgozat, hanem csak egy valamiről valaki által írt specifikus, tudományos írás, de lehet tévedek.


Ha valaki pontosan tisztában vann a német oktatási rendszerrel és azzal, hogy a náluk mit-minek neveznek, az kérem írja meg nekem, Köszönöm!



2016. okt. 30. 11:09
 1/2 anonim válasza:

Én a szakdolgozatomba is és a diplomamunkámba is azt írtam, hogy Summary - összefoglalás. Ha az egy oldalas mellékletre gondolsz.


Az németül Zusammenfassung. Szerintem az is megfelelő lenne.

2016. okt. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen az összefoglalót , én is Zusammenfassung-nak fordítottam. Viszont az összefoglaló első modnta, hogy "Szakdolgozatomban megterveztem .." és emiatt lenne az fontos, hogy hogyan nevezik Németországban az ilyen típusú szakdolgozatot.
2016. okt. 31. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!