Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A zsidók szemében mennyiben...

A zsidók szemében mennyiben változna meg a véleményük rólam, ha gójként megtanulnák héberül?

Figyelt kérdés

Persze nyilván nem anyanyelvi szinten vagy ilyesmi, hanem csak alapfokon. Vagy annyira, hogy egy alapvető társalgást megértsek, vagy le tudjak bonyolítani.


Ha odamennék pl egy rabbihoz és mondanám, hogy gój vagyok, de elkezdenék héberül beszélni vele akkor milyen véleménnyel lenne? (mondtam egy banális példát)



2016. nov. 2. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanugy gojkent tekintene rad. Ez olyan, mint te egy magyarul beszélő zsidora hogyan tekintesz.
2016. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tobi Hurwitz ***** válasza:
100%
A zsidok velemenye rolad, altalaban olyan lesz amilyen ember vagy, ha jo ember vagy es o is jo ember akkor tisztelni fog, mint barmilyen mas wmbert. Nem tudom miert akarnal megtanulni heberul beszelni, de engem nagyon erdekelne beszelni valakivel aki heberul beszel, zsido vagy nem. Izraeliek altalaban nagyon erdekes es baratsagos emberek, es akik megtanulnak heberul beszelni akkor is ha nem izraeliek ok is altalaban erdekes emberek akik bisztos sokat tudnak meselni magukrol. Tisztelnem a probat. :)
2016. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha beszelnel heberul - vagy barmely mas idegen nyelven - akkor barmaly zsidonak az lenne a velemenye, hogy inteligens ember vagy.

De valahogy az az erzesem kerdezo, hogy te messze nem beszelsz idegen nyelveket.

2016. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3


Eddig sajnos csak kettő idegen nyelvet beszélek.

De elkezdtem három nyelvet is tanulni, de ezeket sajnos nem sikerült még elsajátítanom...

2016. nov. 4. 15:29
 5/5 anonim válasza:
100%

Hát én mondjuk a szemita nyelvek utáni érdeklődésem miatt tanultam héberül ,

de persze tudok kicsit arámiul és picit arabul is


de szerintem ez emberfüggő

nem minden zsidó vallásos és tekint úgy rád mint "fúúú góóój fúúúj" , persze találkozhatsz ilyenekkel, de azok általában ortodox\reform zsidók

van aki vallásos de nem ennyire, van aki ateista , izraelben terjedőben van az ateizmus, szerintem ugyanannyira nyittotak mint bármelyik nyugati állam.

2016. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!