Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek mennyi esély van rá?

Szerintetek mennyi esély van rá?

Figyelt kérdés
Van egy középfokú nyelvvizsgám angolból. Elég jól értem, beszélem a nyelvet - nyilván nem tárgyalóképesen -. Kaptam egy lehetőséget, hogy jövő év augusztusában kimehetnék Angliába dolgozni, egyik ismerősöm révén. Szeretnék addigra minél jobban beszélni angolul, így már be is jelentkeztem egy magántanárhoz. Tudom, hogy nem lehet általánosítani, de szerintetek mennyi esélyem van arra, hogy közel 8 hónap alatt megtanuljak folyékonyan angolul beszélni?

2016. nov. 4. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha már van egy középfokúd, akkor neked nem igazán nyelvtanulásra, hanem nyelvgyakorlásra, élő beszédhelyzetre van szükséged.


Nem tudom hol laksz, de ha megteheted, akkor inkább járjál el olyan szórakozóhelyekre, amit külföldi fiatalok látogatnak, és haverkodjál velük, beszélgessetek sokat. Ami pénzt tanárra költenél, azt így el is tudod sörözni. :)


Az esetedben tanár akkor jó, ha inkább többet beszéltet és kevesebbet magoltat. De az ilyen óraadó angol nyelvtanárok többsége csak célirányosan a nyelvvizsgára való felkészítésre van ráállva, másféle tudás-átadásra nem képes (tisztelet a kivételnek). Úgyhogy ezt előre le kell tisztázni, hogy te mit vársz el tőle.

2016. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Jó a tanár, de közöld vele hogy mit szeretnél, és az óra 90%-a beszéd legyen ne írás.
2016. nov. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!