Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha elköltözünk egy másik...

Ha elköltözünk egy másik országba, és nem tudom az ottani nyelvet beszélni, akkor hogyan "zárkóztatnak fel"?

Figyelt kérdés

2017-ben már Szlovákiában kezdem a tanévet,ugyanis oda fogunk költözni.Viszont ez a kérdés már rég felmerült bennem.Mivel tényleg csak nagyon-nagyon alap dolgokat tudok a szlovák nyelvből,ezért hogyan tudok majd a többi diákkal/tanárral kommunikálni,illetve megértetni magam?Ha például elém rakják a dolgozatot,akkor hogyan fogom tudni,hogy mi a feladat?

Mivel a város,ahova költözni fogunk,nagyon messze van a magyar határtól,ezért nagyon erősen kétlem,hogy valaki is tudjon magyarul az osztályban.


2016. nov. 4. 14:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Sehogy.


Ha ez igazi kérdés, akkor a szüleid barmok, ez a valóság bocsi.

Nálunk év elején volt egy gyerek aki csak románul tudott beszélni (magyarországi magyar iskola), beültették az első padba, lejegyzetelt mindent, tanárok nem tudtak mit csinálni vele, minden dogája 1-es lett mert nem értette a magyart, az októbert már nem itt kezdte, kivették. (nem tudom mi van vele azóta) Amúgy azt mondták hogy romániában 4-5-ös tanuló volt, így nem ezért kapott mindig csak 1-est.

2016. nov. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ennek a részleteit a szüleiddel kell egyeztetned. :)

Én ilyen helyzetben az idei tanévre már egy magyarországi szlovák suliba írattam volna be a gyerekemet, ha tudom, hogy jövőre már kint fog suliba járni.


Ettől függetlenül Szlovákiából lehet Magyarországra járni suliba, csak nyilván kollégistának kell lenned a távolság miatt.

2016. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Amúgy szerintem is a kollégium az egyetlen megoldás erre a sz@r helyzetre.
2016. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vannak magyar iskoláink. Én sem éppen a határ közelében éltem, de mégis magyar alapiskolába jártam majd magyar gimibe. Hova költöztök pontosan?
2016. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem kamu kérdés,és nem barmok a szüleim,anyunak a munkája miatt kell odaköltöznünk.

Egyébként Trencsénbe fogunk költözni.

2016. nov. 4. 15:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Trencsén környékén pont nincs magyar iskola, de végül is Szlovákiában is lehetsz kollégista egy másik város magyar iskolájában. Itt találsz néhány táblázatot, hogy hol érdemes sulit keresni:

[link]

2016. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy évet érdemes lenne kihagynod, mialatt egy tanár mellett elsajátítanád a nyelvet. Hányadik osztályos vagy? De ezt az anyukádnak kellene az iskolával megtárgyalni.
2016. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2017-ben tanévet kezdeni, az annyi, hogy 2017 szeptember, addig van 10 hónap. Tehát még ma kezdj el intenzíven nyelvet tanulni. Ennyi idő alatt egy diák képes annyira megtanulni egy nyelvet, hogy kezdeni tudjon. Normális helyen, ha látják az igyekezetet, segítenek. És nem baj, ha a szüleid ezzel a kérdéssel is behatóan foglalkoznak (értsd alatta: sürgősen keresnek neked egy jó nyelvtanárt és fizetik).
2016. nov. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak jelzem, hogy Romániában a jegyek 1-től 10-ig mennek, ahol a 4-es a legkisebb átmenő jegy.

Kedves kérdező, vagy felzárkóztató osztályba fogsz kerülni, vagy az első évben megtanulod a nyelvet, de meg fogsz bukni. A következő évben pedig minden menni fog rendesen. Így vagy úgy, veszteni fogsz egy évet.

Vagy pedig mész magyar iskolába kollégiumba, vagy magántanuló leszel a jelenlegi iskoládban.

2016. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A különböző megoldások értékelése:


Szlovák iskola:

Egy év alatt megtanulsz egy nyelvet legalább középfokon. Szerezhetsz barátokat, társaságban vagy.

Hátrány: Ezt az évet elveszted, az osztálytársaid jövőre majd eggyel feljebb járnak. A bukás betehet a lelkivilágodnak, és a szüleidének is.


Nyelviskola évkihagyással, vagy felzárkóztató:

Intenzív tanulással megtanulod a nyelvet, habár ezt kevésbé természetes közegben teszed. Nem bukással veszted el ezt az évet, a lelkivilágod rendben.

Hátrány: Azért még elveszted ezt az évet, és a többi tárgy tanulásából kiesel, felejtesz is.


Kollégium:

Magyar iskolában tanulsz, és megszokod az önállóságot. Magyarul tanulsz, nem vesztesz el évet, magyar barátokat szerzel, akik nem fölötted fognak végezni.

Hátrány: Külföldön élsz, de az ország nyelvét lassabban és nehezebben tanulod, mert az csak egy vagy két tantárgy a sok közül. A családodat csak hétvégén, illetve a szünetekben látod.


Az eddigi iskolád magántanulással:

Otthon tanulsz, együtt vagy a családoddal. Nem veszted el az évet. Ez látszik a legjobbnak, de nem feltétlenül előny.

Hátrány: Nehezen szerzel barátokat, mivel keveset jársz közösségbe. Évente négyszer Magyarországra kell utaznod vizsgázni. Nem bukhatsz, és még kevésbé tanulod meg a szlovákot.


Én a nyelviskolát javasolnám.

2016. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!