Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A káromkodás hozzátartozik a...

A káromkodás hozzátartozik a magyar nyelv szépségéhez, mégis sok helyen nem toleráljak. Miért?

Figyelt kérdés
2016. nov. 10. 19:53
 1/10 anonim válasza:
Szerinted?
2016. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
?
2016. nov. 10. 20:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva a biblia miatt van?
2016. nov. 10. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj tinó,...
2016. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, mert bármikor, bármilyen helyzetben meg tudom állni, hogy ne káromkodjak, csak azt nem értem, hogy miért kellene visszafogjam?Mi ezzel a gond?
2016. nov. 10. 20:08
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Drágám, a káromkodás nem szép dolog. Ha belegondolnál, akkor inkább szégyellned kellene:

1. Istent szidalmazni bűn, különösen mások füle hallatára.

2. A természetes kiválasztás és az anyagcsere termékeit nem biztos,hogy a szádba vennéd. A kutya megeszi a kakit. Te követnéd a példáját?

3. Nemi szerveink sok örömet (és közvetve, sok bánatot is) okoznak. De ugye nem mutogatod őket idegeneknek? Ugyanilyen őket olyan környezetben emlegetni, amilyenbe nem illenek.

2016. nov. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem illik ezzel mindenki tisztában van. A kérdező is.

Nem kell ezért szapulni.

Volt egy irodalom tanárom, akinek a hobbija is az irodalom volt. Bele ásta magát rendesen. Hozott verseket kevesebb költőktől is, ahol bizony előfordult a káromkodás, mintegy nyomatékosítva a bánatot, az örömöt vagy egyéb lelki állapotot. Ezen az analógián kiindulva nekem sem tiszta, hogy egy-egy helyenként elejtett káromkodás miért vált ki sokakból rosszallást. De nyilván türtőzteti magát az ember, hisz ezt tanultuk.

2016. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked tetszene, ha gorombább szóval elküldenek melegebb éghajlatra, vagy az édesanyádat szidják félreérthetetlen jelzőkkel?

Nekem nem, tehát igyekszem másnak is megadni azt, amit én elvárok.

Ha dühödben kicsúszik egy-egy káromkodás a szádon, az nem izgat senkit, mindenkivel előfordul.

Velem is, nem is ritkán. De mondjuk nem a nagyanyám előtt, ha lehet.

2016. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 köszönöm


Amúgy én nem olyan káromkodásra gondoltam itt, hogy valakit konkrétan elküldjek valahova (vagy valakibe), hanem inkább olyan jellegűre, hogy a f@*szomba, ba***ameg, a k**va életbe meg ilyenek..

Az mar egy más tál tészta amikor valakit sújtok ilyen dolgokkal, de meg egyszer mondom én itt nem erre gondoltam..

2016. nov. 10. 20:39
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos nem a szépségéhez, hanem a csúnyaságához tartozik hozzá. Veheted úgy, mint egy szükséges rossz (mivel a rossz hangulatunkat is ki kell fejezni valahogy) - de semmiképpen sem érdemes ezt még fejleszteni vagy netán terjeszteni!

Kivéve a nagy írókat, költőket, akiknek a kezében ez is művészi eszköz lehet. De CSAK az övékében!

2016. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!